facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-19
 

Opposite Triaxiale 9/10 / MILLET

Poleca / Mateusz Haładaj

 


Liny serii TRIAXIALE to sprzęt z najwyższej półki. Najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne są kontynuacją modelu Absolute, który zdobył na rynku uznanie. W nowym Opposite zastosowano wyjątkowe rozwiązanie – lina ma zmienną średnicę!

MILLET tak zaprojektował linę, że jeden z końców ma 10 mm, a drugi 9 mm średnicy. Użytkownicy szybko przekonają się, że to znakomite rozwiązanie, zwłaszcza jeśli ktoś poszukuje jednej liny do każdego rodzaju zastosowania. Grubsza końcówka służy do wspinania RP, gdzie liczne odpadnięcia narażają koszulkę na szybkie zużycie. Większa średnica powoduje większą trwałość oraz wygodę asekuracji na każdym przyrządzie. Końcówka 9 mm to sekretna broń przy przejściach OS, lub ostatecznych próbach prowadzenia – czyli tam, gdzie chcemy zoptymalizować nasze szanse i liczymy każdy gram. 

Lina Opposite produkowana jest w dwóch długościach – 80 i 100 metrów. W linie o długości 80 metrów znajduje się 30 metrów o większej średnicy, co pozwala zoptymalizować wagę. Grubszy koniec  jest zauważalnie grubszy, a miejsce zmiany średnicy jest płynne. Mimo to należy zachować czujność przy pracy z przyrządami typu Gri-gri. Nie zaleca się używania  Gri-gri pierwszej generacji!

Lina ma atrakcyjny zielony kolor, a miękka koszulka zapewnia komfort pracy. Wraz z upływem czasu lina nie puchnie i nie robi się sztywna, a oplot zużywa się równomiernie. 

Opatentowana technologia Triaxiale - budowa rdzenia liny składająca się ze splecionych trzech niezależnych rdzeni, gwarantuje dłuższą żywotność liny, ale przede wszystkim zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa.

Waga jednego metra – 56/69 gram

Siła graniczna 830/840 dNa, liczba odpadnięć 5/9, wydłużenie 36/35%

 

 

Cena 80 metrów – 949 zł

Cena 100 metrów – 1199 zł

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com