facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 

Ola Taistra prowadzi Kalliste 8c w Archidonie!

Po niespełna godzinnej wspinaczce Ola Taistra (Soya, Mercedes-Benz Auto Idea, Salewa, La Sportiva, Sztuka Żywienia, Grandessa, Action Club) wpięła się do stanowiska perełki rejonu Archidona. Kalliste to droga autorstwa Bernabe Fernandeza, którą obił jako pierwszą w cuevie Archidona.
Ponad 40 metrów wspinania w bardzo dużym przewieszeniu, 2 boulderowe miejsca, po których należy się wykazać mocną psychą, jak i umiejętnościami poruszania się w obłych tufach, które potrafiły zrzucić niejednego mocnego wspinacza. Ola po przejściu wspomnianych boulderów spokojnie powędrowała pod stanowisko i z ogromnym okrzykiem radości wpięła w niego linę :)

fot. M. Kwiatkowski
Prawdopodobnie Ola mogła zrobić drogę już ponad tydzień temu, lecz w pasażu oddzielającym wspomniane 2 bouldery urwała chwyt, który okazał się na tyle ważny, że należało to miejsce dodatkowo dopatentować, zmienić sekwencje oraz przekonać się do tego, że to nadal jest możliwe... Prawdopodobnie chwyt powróci na swoje miejsce za sprawą fanatycznego lokalsa, dla którego ta droga to wieloletni projekt. Faktem jest, że Ola poprowadziła Kalliste bez tego chwytu korzystając z dość płytkiej dziurki na palec wskazujący.Więcej na blogu Oli:
www.aleksandrataistra.blogspot.com


Tekst: Michał Kwiatkowski
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com