facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-05-17
 

Oficjalne podsumowanie II Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego

Był taki dzień, w którym najbardziej obleganym rejonem w Dolinie Będkowskiej była nie Dupa Słonia, a Zbędowe Skały.
Tego dnia nawet zawodnicy spod znaku „czystego sześć-pięć” uganiali się za wolnymi „czwórkami plus”, a Peterejka w ciągu 7 godzin otrzymała zapewne więcej przejść niż przez ostatnie 5 lat. Od Wielkiej Turni aż po Wężowe Skały 7 maja nie był zwykłym dniem, był on Dniem Skwira!


Tego dnia 190 wspinaczy płci obojga, podzielonych na dwuosobowe zespoły, stawiło się na polanie pod Sokolicą. Zobaczyliśmy wiele znajomych twarzy z zeszłorocznego Memoriału i całe mnóstwo nowych. Po wyjaśnieniu meandrów punktacji i regulaminu całe towarzystwo rozpierzchło się po dolinie. Co bardziej zmyślni zawodnicy wyposażyli się w rowery, gdyż skały z memoriałowymi drogami rozrzucone były na przestrzeni kilku kilometrów. Spokój i sielankowa atmosfera, jakie po starcie zapanowały w biurze zawodów kontrastowały z tym, co w tym samym czasie działo się w skałach.  Kolejki do dróg, nerwowe poszukiwanie niezatłoczonych rejonów, szybciej, dalej, więcej... Uczestnicy Memoriału odwiedzili wiele skał i dróg, na które prawdopodobnie nie wybraliby się przy okazji weekendowego wyjazdu wspinaczkowego. Mamy nadzieję, że w ten sposób ocaliliśmy od zapomnienia niejeden „secret-spot” Skwira, a Was skutecznie zmotywowaliśmy do poznania kilku rzadko odwiedzanych zakątków Doliny Będkowskiej.


Fot. Aleksandra Tyrna

Garść statystyk


Spośród 95 zespołów, które wystartowały 88 złożyło karty startowe w biurze zawodów. Nie ma pewności, co stało się z pozostałymi ekipami, choć wśród miejscowych krążą od niedawna pogłoski o zdesperowanych ludziach do dziś przetrząsających zarośla w poszukiwaniu Zbędowych Skał. Ci, którzy znaleźli je na czas, dokonali ponad 30 przejść obu z przygotowanych tam dróg, co stanowi rekord II MAS (Skwiropolacy – 34 przejścia, Filarek Puszszy – 31 przejść). Każda z dróg memoriałowych została pokonana co najmniej dwukrotnie, a zespoły odnotowały łącznie 769 przejść. Największą liczbę dróg (26) pokonał zespół Maciej Chmielecki i Damian Granowski, po 21 dróg pokonali Adam Kopta i Jakub Rozbicki oraz Maciej Dobrzański i Wojciech Karnaś.


Fot. Aleksandra Tyrna

Zwycięzcy

Ten ostatni zespół zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołów męskich zdobywając najwięcej punktów (450) ze wszystkich zespołów w trzech kategoriach. Tym samym Maciej Dobrzański i Wojciech Karnaś, oprócz nagrody rzeczowej, otrzymali prawo do poprowadzenia i nazwania projektu przygotowanego na skałce Fraszka.

W klasyfikacji zespołów kobiecych zwyciężyły Anna Górka i Joanna Zając gromadząc 294 punkty (16 dróg), a wśród zespołów mieszanych – Wioletta Soboń i Marcin Opozda z 324 punktami na koncie (15 dróg). Szczegółowa klasyfikacja i zestawienie przebytych dróg znajdziecie na stronie Memoriału. Szczegółowe wyniki i zestawienie pokonanych dróg znajdziecie tutaj.

Po rozdaniu nagród i rozlosowaniu pamiątek od sponsorów rozpoczęła się nie mniej ważna i przyjemna część integracyjna przy ogniskach. Na widok kociołka i skrzynek za zapasem kiełbasy w panice uciekli tylko nieliczni, co bardziej konserwatywni wyznawcy diety i planów treningowych. Pogoda, podobnie jak frekwencja zawodników, dopisała! Deszcz spadł dopiero, gdy po rozdaniu nagród wszyscy rozsiedli się pod wiatami gospodarstwa agroturystycznego Brandysówka, które było bazą Memoriału. Tak duża impreza nie mogłaby powstać, gdyby nie społeczna praca członków Klubu Wysokogórskiego Kraków, wsparcie sponsora głównego – firmy ASTOR sp. z o.o. oraz wsparcie pozostałych sponsorów i patronów medialnych. Chcieliśmy tu szczególnie podziękować patronom medialnym: Wydawnictwu Góry, portalowi wspinanie.pl i Magazynowi Górskiemu, za wcielenie się również w role sponsorów!


Fot. Tomasz Pawlowski

Jedno, czego zabrakło to slajdowa pogoda. Choć być może udowodnicie, że z dobrej imprezy dobre zdjęcia wychodzą niezależnie od pogody?! Czekamy na linki do Waszych galerii z II MAS. Możecie przesyłać je za pomocą formularza kontaktowego na stronie. Nadesłane linki zostaną opublikowane w zakładce „Galerie”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie! Widząc, że impreza Wam daje wam masę radochy, wiemy jedno – wciąż nam się chce – a więc do zobaczenia za rok na III MAS!

W imieniu ekipy II MAS,

Wojtek Bieniek

Klub Wysokogórski Kraków

Sponsor główny
ASTOR Sp. z o.o.Pozostali sponsorzy (w kolejności alfabetycznej):
AMC – dystrybutor marki Petzl
Centrum Wspinaczkowe Forteca
Centrum Wspinaczkowe Parbat
Centrum Wspinaczkowe ReniSport
Decathlon
Edelrid
Góry
HiMountain
Kancelaria Adwokacka – Maciej Zaborski
Koło Przewodników Tatrzańskich im. Macieja Sieczki
Lyovit – żywność liofilizowana
Magazyn Górski
ProfBud
RavenOutdoor - dystrybutor marki Marmot
Salewa
Sklep Górski e-pamir.pl
Sklep Górski Wierchy
Sklep Górski PolarSport
Trango
wspinanie.pl

Patroni medialni (w kolejności alfabetycznej):
climb.pl
drytooling.com.pl
Góry
Magazyn Górski
wspinanie.pl

Zabezpieczenie medyczne
Grupa Jurajska GOPR

Przyjaciele Memoriału (w kolejności alfabetycznej):
Bezciśnieniowy Mityng Wspinaczkowy
Brandysówka
Katarzyna Kowalska – projektowanie graficzne
kotwa.pl
taternik.net

Zawody należą do cyklu Puchar Naszych Skał.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com