facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-08-02
 

Ocun - nowości na nowy sezon

Marka Ocun zaprezentowała na targach we Friedrichshafen nowości na 2012 rok.
Jedną z nich jest całkiem nowa linia ultralekkich uprzężyEGO. Pojawią się one na rynku w styczniu przyszłego roku. W swojej podstawowej wersji EGO to jednoklamrowa uprząż sportowa, ważąca zaledwie 285 g. Ofertę poszerzą wariacje trzyklamrowe - EGO3 oraz EGO3 Lady.
 
 
Standardowo stosowana w pasie uprzęży taśma tu została podzielona na dwa równoległe paski o wysokiej wytrzymałości. Umieszczone bardziej centralnie optymalizują rozproszenie ciężaru i działających sił wokół ciała i talii, co podnosi komfort w okolicach pętli udowych.
 
 
Wyrafinowane wzornictwo uprzęży linii EGO, uwzględniające znaczną ilość otworów wentylacyjnych w wyściółce tak pasa jak i pętli udowych, połączone zostało z wykorzystaniem wysokiej jakości materiału, którego sztywność zapewnia zachowanie odpowiedniego kształtu przez uprząż przez cały czas jej użytkowania. Firma Ocun jako pierwsza na rynku zdecydowała się na zastosowanie jako materiału stykającego się z ciałem – syntetycznej skóry wykonanej z poliestrowej mikrofibry. To wygodne, trwałe i łatwe w utrzymaniu rozwiązanie sprawia, że sam materiał jest wysoce odporny na zarysowywania, a do tego bardzo miły w dotyku.
 
 
 
 
Nowości pojawiły się także w rodzinie crash-pad`ów
 
Firma Ocun z dumą zaprezentowała najnowsze dzieło inżynierii lotniczej..., a dokładniej – związanej z lądowaniem. 

PADDY INCUBATOR, bo tak zwie się nowe cudo, oferuje po rozłożeniu powierzchnię poand 2 m2! To czyni go prawdziwym gigantem wśród crash`ów. Trzyczęsciowa konstrukcja sprawia, że przy całej swojej powierzchni INCUBATOR po złożeniu jest dość „kompaktowym gigantem”. :-)
 
 
Do kolekcji crash-pad`ów dołączył PADDY SUNDANCE. Jest to ekonomiczna propozycja, przeznaczona do użycia głównie pod łatwymi boulderami. Poza retuszem estetycznym Ocun dodał wiele innowacyjnych, ułatwiających życie elementów, takich jak nowe klamry z hakiem, pętle służące do stabilizacji crash`a w pozycji otwartej, a także boczne pętle, które z jednej strony służyć mogą do przenoszenia pad`a lub łączenia go z innymi, z drugiej zaś – wykorzystywać je można jako szpejarki.
 
 
Nowej odsłony doczekał się także prawdziwy klasyk i bestseller – PADDY DOMINATOR. Pozornie poddany jedynie liftingowi – wewnątrz to zupełnie nowa jakość tłumienia energii upadku.
 
 
Stało się to możliwe za sprawą wprowadzenia nowoczesnego rozwiązania w postaci FTS Absorption Block. 
 
 
 
Konstrukcja tego wypełnienia zapewnia jednolitą zdolność i poziom absorbcji energii na całej powierzchni DOMINTAOR`a, włączając w to także krawędzie. Co więcej – pozwoliło to dość znacznie zredukować wagę całego crash-pad`a i DOMINATOR przy powierzchni 1,32 m2 i grubości 14 cm waży zaledwie 5,5 kg! Oczywiście nadal oferuje on możliwość rozłożenia na dwa sposoby: 1 x 1,32 m oraz 2 x 0,66 m. 
To wszystko sprawia, że DOMINATOR jest niezastąpiony przy najbardziej wymagających i najwyższych boulderach. 
 
 
Ocun będąc firma wszechstronną nie zapomniał także o wspinaczce wielowyciągowej, big-wall`owej i hakowej. 
 
Jedną z nowych pozycji w ofercie jest samonastawna pętla stanowiskowa MULTIPOINT BELAY SLING, umożliwiająca równomierne rozłożenie siły na 3 lub 2 punkty / stanowiska.
 
 
Do listy rzeczy ułatwiających życie wspinaczy hakowych (i nie tylko) dołączyły dwie pozycje:
 
1. QC STEP SLING – pętla nożna nożna o regulowanej długości.
 
 
2. LADDER H STEP – drabinka wykonana z wytrzymałych materiałów, do najcięższych hakówek.
 
Źródło: www.ceneria.plWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com