facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-26
 

Obozy wędrowne na rakietach śnieżnych

W górach coraz więcej śniegu! Nie jeździsz na nartach? Nie lubisz kolejek do wyciągów? To impreza dla każdego kto chce zimą być aktywnym!

Pora na ferie w śnieżnej zimowej aurze! Zima w Beskidach to atrakcje nie tylko dla narciarzy, ale i tych, którzy ośmielą się wyruszyć na zimowy obóz wędrowny. Powędruj z nami na rakietach śnieżnych, zanocuj w schronisku PTTK i podziwiaj kapitalne zimowe panoramy. Ekstremalnie, ale bezpiecznie i ciekawie, bo pod opieką przewodnika górskiego SKPG Kraków. Marsz ułatwi użycie rakiet śnieżnych, więc nie trzeba się obawiać aktywnej zimy. Pamiętaj, że chodząc po górach spalisz wszystkie zbędne kalorie. Odreaguj sesję i pracę i poczuj smak wolności w górach!

1. Zima w Beskidzie Żywieckim
Przewodnik: Krzysztof Magnowski, SKPG Kraków
Termin: 9.02-13.02.2009 (5 dni)
cena imprezy:
167 zł/os. dla członków PTTK
171 zł/os. dla pozostałych

Trasa rajdu wiedzie przez zachodnią część Beskidu Żywieckiego: położone na granicy polsko-słowackiej pasmo Wielkiej Raczy oraz grupę Lipowskiego Wierchu i Romanki. Jest to jedna z najciekawszych i najdzikszych partii polskich Beskidów. Zarazem jest to region, gdzie wciąż kultywuje się pierwotne zwyczaje ludowe - i to w dużo mniej skomercjalizowanym wydaniu niż na Podhalu.

2. Na rakietach przez Pieniny i Beskidy
Przewodnik: Agata Bębenek, SKPG Kraków
Termin: 16.02 — 21.02.2009 (6 dni)
Cena imprezy: 273 zł/os

Trasa obozu będzie wiodła aż przez cztery grupy górskie: Pieniny, Beskid Sądecki, Gorce oraz Beskid Wyspowy. Szlak poprowadzi nas przez urokliwy Wąwóz Biała Woda i główny grzbiet Małych Pienin, z rozległymi widokami. Pieniny to jeden z piękniejszych i cenniejszych zakątków naszego kraju. W Beskidzie Sądeckim wdrapiemy się na andezytowi wzgórze Bryjarki oraz przewędrujemy malowniczym szlakiem do papieskiego ołtarza na Błyszczu. Następnie udamy się w Gorce. Oprócz wędrówek przez urokliwe, puste o tej porze gorczańskie polany oraz w cieniu wiekowych buków, czeka na nas wiele tajemnic tego regionu. Zdobędziemy najwyższy szczyt Gorców — Turbacz (1310 m n.p.m.) Również w tej grupie górskiej nie zabraknie rozległych panoram, zwłaszcza na Tatry. Ostatnie dni spędzimy w Beskidzie Wyspowym, gdzie zajdziemy do jedynego w tej części Beskidów schroniska.

3. Szlakami Łemkowszczyzny
Przewodnik: Krzysztof Magnowski, SKPG Kraków
Termin: 17.02-21.02.2009 (5 dni)
cena imprezy:
285 zł/os. dla dorosłych
262 zł/os. dla studentów

Trasa obozu będzie prowadzić pasmami Wysokiego Działu w Bieszczadach oraz Bukowicy, Pasma Granicznego i Beskidu Dukielskiego w Beskidzie Niskim. To, co najciekawsze będziemy oglądać jednak w dolinach, wiodącym tematem rajdu będzie bowiem poznanie bogatej, różnorodnej i – niestety – coraz bardziej zanikającej kultury Łemków. Owa grupa etnograficzna, należąca do górali ruskich i wyznająca chrześcijaństwo obrządku wschodniego, do II Wojny Światowej zamieszkiwała wschodnią część polskich Karpat od Beskidu Sądeckiego przez Beskid Niski po zachodnie partie Bieszczadów; w latach 1945-1947 została wysiedlona bądź na tereny ZSRR, bądź na tzw. „ziemie odzyskane”. Po zachowanych zabytkach łemkowskich oprowadzać będzie historyk sztuki, na co dzień będący przewodnikiem m.in. po Galerii Sztuki Cerkiewnej Dawnej Rzeczypospolitej w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Więcej informacji na: www.wierchy.pttk.pl/?s/_punkt_m.oferta/_40.id/_282

Źródło:www.wierchy.pttk.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com