facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-02
 

Nowości trekkingowe Fjällräven, Brunton, Primus i Hanwag

30 września w krakowskiej restauracji Dynia Resto Bar odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały nowości marek Fjällräven, Brunton, Primus i Hanwag. 


„Zielona” tkanina Fjällräven

 

Keb to najbardziej zaawansowana technicznie seria ubrań Fjällräven, zaprojektowana do całorocznego użytku w wymagających warunkach. Zimą 2015 Fjällräven wprowadza do kolekcji nowego członka rodziny: Keb Eco-Shell, wodoodporną, oddychającą i przyjazną środowisku serię nowoczesnej odzieży wierzchniej wykonanej z 3-warstwowej, elastyczna tkanina odzyskanej w procesie recyklingu poliestru. Wodoodporna membrana umieszczona w środku zatrzymuje molekuły wody dostające się do środka z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając wilgoć wytwarzaną przez ciało do górnej warstwy materiału, gdzie wysycha. 
Jeszcze więcej energii – Brunton ALL DAY 2.0, ALL NIGHT

 

Brunton rozbudowuje kolekcję ALL DAY oferując nowe rozwiązania w zasilaniu kamer GoPro używanych w zróżnicowanych warunkach oświetlenia – zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Zastosowana bateria litowo-polimerowa o pojemności 5.000 mAh, w połączeniu ze standardową baterią stosowaną w kamerze (1.100 mAh pojemności) wydłuża czas pracy kamery nawet 5-cio krotnie. Równocześnie Brunton wprowadza na rynek bliźniaczy produkt ALL NIGHT, czyli akumulator o pojemności 5.000 mAh zintegrowany z 400 lumenowym, ledowym systemem oświetlenia. Dodatkowe ogrzewanie – Brunton Heatsync

 

Kolekcja HEATSYNC to przenośny system ogrzewania, pozwalający na jak dłuższą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu pomimo bardzo niskich temperatur. 

HEATSYNC VITAL doczeka się swojej odsłony w większym rozmiarze – VITAL 3XL, oraz zaawansowanym modelu wysokiej wydajności HEATSYNC VITAL 2.0. Brunton do swojej oferty dodał także dwa elementy grzejące szyję oraz Extremities: HEATSYNC HOOD oraz HEATSYNC GLOVE LINER. Marka prezentuję także odnowioną wersję RESYNC. Odświeżony model posiada port USB 2.1, niski profil (1,5 cm) oraz wbudowane panele słoneczne stanowiące zasilanie awaryjne.  

Gotowanie od podstaw 

 

Primus zaprojektował Stove Paw Ti – lekką (55g), wykonaną z tytanu specjalną podstawkę ułatwiającą gotowanie na śniegu lub innych, miękkich powierzchniach, przystosowaną do kuchenek OmniFuel, MultiFuel, OmniLite Ti, EasyFuel czy Express Spider.
Z każdym krokiem robi się coraz zimniej

 

Dla marki Primus „EX” to skrót od „expedition sustainability”, czyli – w wolnym tłumaczeniu – „wyprawowej optymalizacji”. Nowy próżniowy termos TrailBreak EX nie mógł trafić do innej kategorii. Oprócz utrzymywania napojów w odpowiednio wysokiej lub niskiej temperaturze, powierzchnia termosów jest chropowata, co ułatwia ich trzymanie oraz czyszczenie. Ponadto został on skonstruowany tak, by można było pić z niego bezpośrednio. 


Nowy materiał izolacyjny: G-LOFT® FIT


Zimą 2015 Hanwag wprowadza do swoich butów nowy, syntetyczny materiał izolacyjny austriackiej firmy Goldeck Textil: G-LOFT® FIT. Jest on wysoce wytrzymały, przepuszcza parę wodną oraz łączy ekstremalnie wysokie właściwości ocieplające z niewielką wagą i wysoką wodoodpornością.


Antypoślizgowy Hanwag IceGrip XLT


Bawarski producent obuwia prezentuje nową wersję podeszwy – IceGrip XLT . Wyróżnia ją osiem kolców na każdym bucie oraz lekkość. Nie jest też tak głęboko profilowana i mocno tłumiona jak poprzedniczka. Świetnie sprawdzi się na oblodzonych drogach i śliskich szlakach.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com