facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-03
 

Nowości MONTANE na sezon Zima 2008

Brytyjska firma MONTANE słynie z produkowania lekkiej i ultralekkiej odzieży dla osób, które wymagają więcej niż tylko ładnego koloru i modnego kroju.
 


Do sklepów właśnie trafia nowa kolekcja odzieży MONTANE na sezon Zima 2008.
Poniżej przedstawiamy niektóre ciekawe produkty z wchodzącej kolekcji oraz parę nowości
na sezon Wiosna/Lato 2009.

Brytyjska firma MONTANE słynie z produkowania lekkiej i ultralekkiej odzieży dla osób, które wymagają więcej niż tylko ładnego koloru i modnego kroju.
Odzież ta zapewnia najwyższy komfort użytkowania poprzez maksymalne dopracowanie kroju i detali, zmniejszenie wagi i objętości po spakowaniu, ale też przez zastosowanie najlepszych dostępnych na rynku materiałów.
Dużą część kolekcji stanowi odzież przeciwwietrzna z Pertexu® oraz odzież przeciwdeszczowa z membraną eVent®.
Pozostała część kolekcji również wykorzystuje najnowsze odmiany uznanych materiałów np. Polartec czy Primaloft. Balance Shirt to propozycja dla osób szukających rozwiązań uniwersalnych.
Bluza została uszyta z dwustronnego POLARTECU® Micro.
Zakładając Balance rowkowaną stroną do środka uzyskujemy lekką, ciepłą bluzę, którą, jak temperatura wzrośnie, można wywrócić na drugą stronę, zwiększając powierzchnię odprowadzania wilgoci. Balance Shirt niedługo pojawi się w sklepach.Bestsellerowa kurtka Venture Jacket z materiału eVent®, w tym sezonie zyskuje damski odpowiednik. Pancerna, ale lekka kurtka dla ambitnych turystek, łączy w sobie dwa topowe materiały: eVent® Hurricane 3L i Dermizax EV. Krój Venture nie tylko podkreśla kobiecą sylwetkę, ale przede wszystkim, zapewnia swobodę ruchów podczas trekkingu czy turystyki alpejskiej. Idealnie sprawdza się pod ciężkim plecakiem, na lodowcu z założoną uprzężą, jak i na via ferracie z kaskiem pod kapturem. Nowością w kolekcji jest również damska kurtka z ociepliną Primaloft® - Firefox Jacket
oraz zmiana ociepliny w kurtce Prism 2.0. Obie kurtki są pokryte Pertexem® i ocieplone Primaloftem® Sport.
Odzież z Primaloft® sprawdza się doskonale jako warstwa wierzchnia, ale również zamiast polaru, noszona pod kurtką zewnętrzną.
W przyszłym sezonie MONTANE zmienia wypełnienie Primaloft® na Primaloft® Eco, w którym minimum 50% włókien pochodzi z recyklingu.Ekologia będzie widoczna jeszcze w szerszym zakresie.
W katalogu na sezon wiosna/lato 2009 pojawia się kolekcja Live Lite, dedykowana turystom i obieżyświatom, którzy myślą szerzej i dbają o środowisko naturalne.
Wszystkie produkty z tej kolekcji to klasyczne ubrania termoaktywne, w niczym nieustępujące ich „nieekologicznym” odpowiednikom, ale zrobione z przetworzonego poliestru. Ponadto, po zużyciu np. koszulka Perpetual T-shirt, zamiast zalegać na hałdzie wysypiska, może zostać ponownie przetworzona w pierwszym na świecie, zamkniętym cyklu przetwarzania poliestrów - Teijin ECO CIRCLE.Slipstream Jacket z kolekcji HOT 09 to kolejna nowość. Najlżejsza kurtka przeciwwietrzna.
Pertex® Quantum oferuje znakomitą ochronę przed wiatrem oraz oddychalność ograniczoną jedynie grubością tkaniny. Slipstream to w pełni funkcjonalna wiatrówka, idealna do wieloetapowych rajdów przygodowych, dla rowerzystów, biegaczy, ale też dla turystów, którzy liczą każdy gram i każdy mililitr objętości.
Slipstream waży 85 g!, a przy tym posiada pełny, długi zamek.

To oczywiście tylko niektóre interesujące nowości od MONTANE.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora www.montane.pl
oraz w katalogach, które są dostępne w dziale Katalogi: http://www.goryonline.com/outdoor,0,0,0,0,K,katalogi.html

2008-10-03

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com