facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-24
 

Nowości La Sportiva na sezon jesień - zima 2017/18

La Sportiva – włoski producent, który większości może kojarzyć się z butami wspinaczkowymi prężnie rozwija swoją kolekcję skiturową. Buty, o których mowa zadziwiają nie tylko wizualnie ale i technicznie. Producent w okresie zimowym skupił się również na poszerzeniu kolekcji biegowej o nowe modele przeznaczone do użytkowania zarówno w terenie błotnistym jak i w śniegu. 

RACEBORG

 

 

 

 

W nadchodzącym roku La Sportiva zaplanowała premierę nowego buta zawodniczego stanowiącego połączenie istniejących już modeli Stratos Hi-Cube i Syborg. Raceborg to uzupełnienie kolekcji pod względem wydajności, wagi i ceny. Nowy model został wykonany w połowie z karbonu (ruchoma, górna część cholewki powyżej kostki) i Grilamidu (statyczne elementy poniżej kostki) co ostatecznie obniżyło ich wagę końcową. W butach zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych: podeszwa RaceGrip o unikalnej strukturze i nowej mieszance gumy jest o 20% lżejsza i posiada pełną certyfikację ISMF. Dolna klamra z systemem Spider Ratchet pozwala na równomierne rozłożenie napięcia w przedniej części buta. Raceborg został również wyposażony w nowe inserty S4 gwarantujące lepsze przeniesienie siły na narty oraz możliwość łatwiejszego wpięcia. Nowy system CavoBike Lever Pro z przełącznikami ski/walk zapobiega uszkodzeniu zastawki blokującej przez np. zapięte raki poprzez cofnięcie jej do góry w trybie walk. Ze względu na zawodnicze przeznaczenie Raceborg waży jedynie 650gr i posiada szeroki 75 stopniowy zakres ruchów.

 

 

SYTRON

 

 

Sytron to bezpośredni następca modelu Syborg, w którym zastosowano kilka nowych rozwiązań polepszających jego wydajność i możliwości. Jest to but przeznaczony dla osób zaczynających starty w zawodach, do treningu lub na krótkie wypady skiturowe. Konstrukcja uwzględnia ten sam kształt cholewki co w modelu Raceborg jednakże została ona w pełni wykonana z sztucznego tworzywa (Grilamid). Sytron został wyposażony w nowe inserty S4 zwiększające bezpieczeństwo i stabilność podczas jazdy. Przednia klamra Spider Buckle pozwala na równomierne rozłożenie napięcia na dwóch poziomach wzależności od tego czy potrzebujemy pełnej kontroli podczas zjazdu, czy też w trakcie podchodzenia. W bucie zastosowano również nowy botek – znacznie bardziej zabudowany w przedniej części, co pozwala na łatwiejsze przeniesienie siły na język. Odpowiednią trakcje zapewnia podeszwa Grip Guard, która poprzez zastosowanie nowej, wytrzymałej mieszanki gumy, waży o 20% mniej niż starsza wersja.

 

 

SYNCHRO

 

 

 

To nowe modele butów 4 klamrowych opracowane z myślą o agresywnych zjazdach i docelowo mogą być używane do narciarstwa alpejskiego. Kształt cholewki został zapożyczony ze sprawdzonego buta Spectre 2.0 jednakże z myślą o zaprojektowaniu bardziej sztywnych i mocniejszych butów. Istotną zmianą było wprowadzenie twardszego języka z elastycznym łączeniem w środkowej części co równocześnie pozwala na wygodne podchodzenie. Nowe klamry, zarówno dolne z nowymi zaczepami jak i górne zostały odpowiednio wyprofilowane i są znacznie łatwiejsze w zapinaniu. Buty zostały ponadto wyposażone w karbonowe wzmocnienia cholewki, nowy elastyczny pasek velcro i są kompatybilne z trzema typami zapięć: klasycznymi, typu pin i nowymi TR2 marki SkiTrab. W przypadku tak twardego buta zaszła konieczność wprowadzenia nowego botka z odpowiednimi wzmocnieniami, który dodatkowo ma możliwość termoformowania. But ten pomimo wysokiej sztywności (flex 125) zachowuje niską wagę (1440gr), a szeroki zakres ruchów (60 stopni) sprawia, że jest to niezwykle pożądany but freeridowy.

 

AKYRA GTX

 

 

 

Akyra GTX to wersja istniejącego już modelu o tej samej nazwie. But przeznaczony jest na okres jesienno-wiosenny, dlatego też zastosowano w nim gumę Frixion XT o zbalansowanych właściwościach przyczepności i wytrzymałości. Ponadto charakteryzuje się doskonałą amortyzacją przydatną do biegów po zróżnicowanym podłożu. 

 

 

 

Tempesta GTX to buty dedykowane do biegów po miękkim terenie błotnistym lub śniegu, a jego konstrukcja została oparta na sprawdzonym modelu Mutant z kolekcji letniej. Ich główną zaletą  jest doskonałe dopasowanie zapewnione przez wewnętrzną skarpetę i brak klasycznego języka. Ponadto system sznurowadeł został połączony z konstrukcją cholewki zapewniając perfekcyjną regulację i dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tempesta dodatkowo posiada membrane GORE TEX Flex Construction specjalnie zaprojektowaną z myślą o butach biegowych, która zapewnia wodoodporność i niezwykle wysoką elastyczność. Za wyjątkową przyczepność odpowiada głęboki bieżnik oraz guma Frixion AT znacznie lepiej sprawdzająca się w niskich temperaturach i dodatkowo umożliwiająca zamontowania kolców.  Niska waga i  elementy takie np. jak kieszonka na sznurówki sprawiają, że jest to niezwykle praktyczny i uniwersalny but na zimowe treningi. 

 

 

 

Uragano GTX to nieco bardziej rozbudowany model niż Tempesta, posiadający wysoki kołnierz zapobiegający przedostawaniu się drobnych elementów i śniegu do cholewki buta. Dla zapewniania lepszej oddychalność górna część w okolicy kołnierza nie została pokryta membraną GORE TEX.  

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com