facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-17
 

Nowości firmy Deuter na ISPO 2009

Na tegorocznych targach ISPO Winter Deuter zaprezentował nową kolekcję śpiworów o wspólnej nazwie Exosphere, a także nową linię plecaków wytrzymałościowych.
Nowa linia Exosphere rozciąga śpiwór o ¼ szerokości poprzez System Deuter Thermo Stretch Komfort. Dzięki temu systemowi śpiwory doskonale przylegają do ciała szybko nagrzewają się i przez długi czas kumulują wytwarzane przez ciało ciepło.

Średnio do 60 razy podczas jednej nocy śpiący zmienia swoją pozycję. Konwencjonalne śpiwory ograniczają ruch zaburzając spokojny sen. Exosphera zapewnia wysoki komfort snu w każdej pozycji, poszerza się 25% niczym akordeon.

Trzy modele z linii Exosphere o komforcie cieplnym (+2, -4 i -8), zbudowano w oparciu o gontową konstrukcję wypełnienia polegającą na nakładaniu na siebie poszczególnych warstw ocieplenia i poprzez to wyeliminowaniu kanałów zimna biegnących wzdłuż szwów. Wewnątrz śpiwora na wysokości głowy oraz stóp zastosowano nową tkaninę Dry-Zone” w efektywny sposób odprowadzającą wilgoć. Śpiwory dostępne są w długości standardowej i wydłużonej, a modele +2 i -4 również w wariancie przeznaczonym dla kobiet SL. Damskie modele, oprócz specjalnie dostosowanego do kobiecej sylwetki kształtu, posiadają dodatkowe ocieplenie na wysokości nerek i stóp.

Dodatkowym wyposażeniem śpiworów Exosphere jest specjalna konstrukcja ocieplanego kaptura, który bardzo dobrze przylega do głowy. W obu ciepłych modelach, dodatkową izolację zapewnia ściągany kołnierz. Dwukierunkowy suwak YKK jest rozsuwany na całości umożliwiając połączenie z innym śpiworem z linii Exosphere. Worek kompresyjny skonstruowano w taki sposób, by efektywnie zmniejszać wielkość śpiwora, a co najważniejsze wykonano go z materiału umożliwiającego bezpieczny transport na zewnątrz plecaka również w trudnych warunkach atmosferycznych. Nowa linia śpiworów dostępna jest już w sprzedaży.

W grupie plecaków Deuter pokazał nową linię do uprawiania sportów zimowych i wytrzymałościowych, która dostępna w sprzedaży będzie od września 2009 r.

Sprawdzoną linię Freerider rozbudowano o nowe modele Freerider PRO w wersji damskiej i męskiej. Plecaki posiadają wahadłowy pas biodrowy i możliwością dostępu do bagażu poprzez suwak biegnący po obwodzie systemu nośnego, chowany uchwyt na kask, kieszeń na sprzęt ratunkowy i wiele innych przydatnych detali.

W grupie plecaków do sportów wytrzymałościowych takich jak skitury, maratony górskie etc. wprowadzono zupełnie nową ultra lekką linię Pace, w pojemnościach 20, 28 i 30 litrów. Model Pace 20 waży zaledwie 650 g, zaś Modele Pace 28 SL (damski) – 850 g i Pace 30 – 900 g, dwa ostatnie modele mogą być również używane jako plecaki szturmowe. Posiadają szpejarki w pasie biodrowym, uchwyty na czekany, narty, oraz elastyczną kieszeń kieszeń, w której można schować kask. Wszystkie plecaki Deuter posiadają system H2O umożliwiający założenie bukłaka.
 FreeriderPro28
 FreeriderPro28
 Pace20
 Exosphere
 ispo_deuter
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com