facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-21
 

Nowi zawodnicy w europejskim teamie The North Face

Alpinista Denis Urubko (Kazachstan), wspinacz Hansjorg Auer (Austria), freeskier Markus Eder (Włochy) i biegacz Jez Bragg (Wielka Brytania) dołączyli do europejskiego teamu The North Face.
Urodzony w 1973 roku w Rosji Urubko w teamie The North Face® połączy siły ze swoim długoletnim partnerem wspinaczkowym Włochem Simone Moro. Razem stanowią bardzo silny zespół, czego dowodem jest chociażby ich pierwsze zimowe wejście na Makalu w 2010 roku. Urubko ma na swoim koncie ponad 1500 wspinaczek, w tym 40 wejść solowych i wszystkie 14 ośmiotysięczniki zdobyte bez użycia dodatkowego tlenu. Jego specjalnością jest prowadzenie nowych dróg na najwyższych szczytach na Ziemi (m.in. południowa ściana Broad Peak, północno – wschodnie zbocza Mansalu, Lhotse). W 2010 roku został nagrodzony prestiżową nagrodą World Piolet d’Or za poprowadzenie nowej drogi na Cho Oyu. Jak sam mówi: „Wspinaczka jest swego rodzaju sztuką. Kreślenie nowej drogi na zboczach góry, jest jak malowanie na wielkim płótnie.”

 
W tej chwili Denis Urubko przebywa wraz z Simone Moro i Corym Richardsem (Kanada) w Pakistanie. Celem ekspedycji jest pierwsze zimowe wejście na Gasherbrum II (8035 m n.p.m.).

Do grona wspinaczy wspieranych przez The North Face® dołączył  także 26-letni Austriak Hansjorg Auer z Umhausen. Znany jest ze swoich niesamowitych solowych wspinaczek takich jak The Fish (Il Pesce/Weg durch den Fisch) na południowej ścianie Marmolady. W 2010 roku jego kariera nabrała dużego rozpędu. Auer i jego najlepszy przyjaciel i partner wspinaczkowy Much Mayr dokonali pierwszego przejścia drogi ‘Waiting for Godot’ na Torres del Paine w Patagoni. Udało mu się także powtórzyć drogę Alexandra Hubera ‘Pan Aroma’ na Cima Ovest di Lavaredo i wyznaczyć ‘Tingeling’ na Blamann Tower w Norwegii. Much Mayr tak opisuje swego przyjaciela: „Każda chwila spędzona na czymś innym niż wspinanie jest dla niego jak kara.”


Wśród nowych zawodników znalazł się także przedstawiciel młodego pokolenia w świecie sportów akcji. 20-letni Markus Eder z Włoch zabłysnął na światowej scenie narciarskiej wygrywając niespodziewanie prestiżowe zawody Nine Knights w 2010 roku. Chociaż w imprezie startował dzięki dzikiej karcie, udało mu się pokonać uznanych zawodników z całego świata. Jak sam mówi, jego głównym marzeniem jest taki rozwój własnej kariery, by mieć czas na czerpanie przyjemności z jazdy na nartach.


29-letni Jez Bragg z Wielkiej Brytanii w ostatnim roku ugruntował swoją pozycję wśród najlepszych biegaczy wytrzymałościowych na świecie. Do wielu zwycięstw i rekordów w biegach po asfalcie i biegach przełajowych dołączył zwycięstwo w The North Face® Ultra-Trail du Mont Blanc®. Jez traktuje swoje starty w ultramaratonach jako naturalny krok po startach w tradycyjnych maratonach. Jak mówi: „Dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy w tym sporcie jest szansa przebiegnięcia wielu kilometrów i dotarcia na nogach do miejsc, których większość ludzi nigdy nie zobaczy.”


Więcej informacji o sportowcach znaleźć można na stronie:
http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/explore/athletes/

Wyprawa Urubko, Moro i Richardsa na Gasherbrum II:
www.thenorthfacejournal.com

Facebook
http://www.facebook.com/thenorthface

Pozostałe:

http://hansjoerg-auer.at

http://hansjoerg-auer.at/climbing-biography

http://markuseder.blogspot.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com