facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-24
 

Nowe zawody w cyklu - Wieczorny Bieg na Górę Żar

W sierpniu w ramach cyklu Salomon Trail Running, w największym krajowym ośrodku narciarstwa biegowego w Jakuszycach, miał odbyć się Letni Bieg Piastów. Niestety przeciągająca się modernizacja terenu nie pozwoli na zorganizowanie zawodów bez wstrzymywania prac potrzebnych do zorganizowania Pucharu Świata w 2014 roku.
W związku z tym zapadła decyzja, że zamiast imprezy w sierpniu, włączymy do cyklu Salomona Wieczorny Bieg na Górę Żar 15 września.

Zawody na Żarze to czwarta edycja biegu nocnego, odbywającego się w unikatowej scenerii zmierzchu, przy sztucznym oświetleniu zjazdowej trasy narciarskiej. Dystans nie jest długi, ma 3 km, ale start w Międzybrodziu Żywieckim z metą na szczycie gwarantuje pokaźne przewyższenie.

Organizatorem zawodów są Polskie Koleje Linowe, które udostępniają trasę przylegającą do Kolei Linowo - Terenowej na górze wiatrów, jak jest nazywana przez miłośników sportów powietrznych. Z jej szczytu rozciągają się widoki na Beskid Mały, okoliczne miejscowości i taflę jeziora. Po zmroku robią jeszcze większe wrażenie.

Serdecznie zachęcamy do udziału w zawodach chętnych w każdym wieku, całe rodziny z dziećmi i seniorami. Bieg będzie okazją do sportowej rywalizacji najlepszych zawodników górskich, ale także świetną zabawą dla amatorów i zdrowym spędzeniem wolnego czasu. Po zawodach na szczycie odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców, a całej imprezie towarzyszyć będą dźwięki muzyki. Warto być wtedy z nami!

Szczegółowe informacje o zapisach, warunkach pogodowych i galerie zdjęć na www.pkl.pl

Więcej o cyklu biegów na: www.trailrunning.pl


 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com