facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-02-10
 

Nowe elastyczne śpiwory Deuter - Linia Exosphere

Deuter bawarska, niemiecka firma z tradycjami, wynalazła nareszcie ekskluzywne miejsce dla cierpiących na bezsenność. Nowa linia Exosphere rozciąga śpiwór o 1/4 szerokości poprzez System Deuter Thermo Stretch Komfort.
Deuter, bawarska, niemiecka firma z tradycjami, wynalazła nareszcie ekskluzywne miejsce dla cierpiących na bezsenność. Nowa linia Exosphere rozciąga śpiwór o ¼ szerokości poprzez System Deuter Thermo Stretch Komfort. Dzięki temu systemowi śpiwory doskonale przylegają do ciała szybko nagrzewają się i przez długi czas kumulują wytwarzane przez ciało ciepło. Linia Exosphere jest idealnym rozwiązaniem dla fanatyków outdooru, którzy nawet w śnie muszą być cały czas w ruchu. 

Thermo Stretch Komfort oznacza specjalną, elastyczną konstrukcję komór, charakteryzujących się wysoką rozciągalnością. Przez ten system śpiwór dotyka bezpośrednio ciała i rozgrzewa się bardzo szybko, ponieważ ilość powietrza, która musi zostać nagrzana jest niewielka. Jednocześnie konstrukcja umożliwia obracanie się i zginanie. Średnio do 60 razy podczas jednej nocy śpiący zmienia swoją pozycję. Konwencjonalne śpiwory ograniczają ruch zaburzając spokojny sen. Exosphera zapewnia wysoki komfort snu w każdej pozycji, poszerza się 25% niczym akordeon.

Trzy modele z linii Exosphere o komforcie cieplnym (+2, -4 i -8), zbudowano w oparciu o gontową konstrukcję wypełnienia polegającą na nakładaniu na siebie poszczególnych warstw ocieplenia i poprzez to wyeliminowaniu kanałów zimna biegnących wzdłuż szwów. Wewnątrz śpiwora na wysokości głowy oraz stóp zastosowano nową tkaninę Dry-Zone w efektywny sposób odprowadzającą wilgoć. Śpiwory dostępne są w długości standardowej i wydłużonej, a modele +2 i -4 również w wariancie przeznaczonym dla kobiet SL. Damskie modele oprócz specjalnie dostosowane do kobiecej sylwetki kształtu posiadają dodatkowe ocieplenie na wysokości nerek i stóp.

Dodatkowym wyposażeniem śpiworów Exosphere jest specjalna konstrukcja ocieplanego kaptura, który bardzo dobrze przylega do głowy. W obu ciepłych modelach, dodatkową izolację zapewnia ściągany kołnierz. Dwukierunkowy suwak YKK jest rozsuwany na całości umożliwiając połączenie z innym śpiworem z linii Exosphere. Worek kompresyjny skonstruowano w taki sposób, by efektywnie zmniejszać wielkość śpiwora, a co najważniejsze wykonano go z materiału umożliwiającego bezpieczny transport na zewnątrz plecaka również w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ceny:
Exosphere +2, komfort cieplny +2, cena 599 zł
Exosphere – 4, komfort cieplny – 4, cena 689 zł
Exosphere – 8, komfort cieplny – 8, cena 769 zł
 
Wszystkie modele śpiworów dostępne są w sprzedaży od lutego 2009 r.

Zobacz film...
 Exosphere
 Exosphere
 Exosphere
 Exosphere
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com