facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-05-09
 

Nowe ekspresy i karabinki Climbing Technology

Jak co roku włoska marka Climbing Technology przygotowała nowości na nadchodzący sezon wspinaczkowy. Wśród nich znalazła się niezwykle dopracowana kolekcja ekspresów i karabinków, które zadowolą najbardziej wymagających wspinaczy.


Najbardziej przykuwają uwagę zupełnie nowe ekspresy i karabinki Nimble Evo, dedykowane do wspinaczki sportowej. Trzeba przyznać, że jest to zasługa nie tylko atrakcyjnego designu, choć rzeczywiście kolorystyka i kształt zdecydowanie cieszą oko. Dzięki zastosowaniu udoskonalonego profilowania karabinków, udało się obniżyć wagę o kilkanaście gram w stosunku do poprzedniej wersji Nimble. Teraz wersja ekspresu z 12-centymetrową taśmą nylonową waży ok. 100 g, co przy zestawie kilku czy kilkunastu ekspresów robi różnicę. Jednocześnie włoscy projektanci zachowali najważniejsze dotychczasowe cechy: ergonomiczny kształt, dzięki któremu karabinek leży dobrze w dłoni i duży 3-centymetrowy prześwit, zdecydowanie ułatwiający wpinki. Jeśli dołożymy do tego innowacyjne rozwiązanie Fixit – stabilizujące dolny karabinek ekspresu zdecydowanie lepiej niż tradycyjny gumowy string, to otrzymujemy komplet, którego niewątpliwe walory docenią również zaawansowani wspinacze atakujący skalne ekstremy.


Ekspresy i karabinki Climbing Technology Nimble Evo, fot. SNAP Outdoor


Seria Aerial Pro to idealny wybór dla wspinaczy preferujących ultralekkie, kompaktowe ekspresy i karabinki. Specjaliści marki Climbing Technology przeprojektowali zamek prosty w górnym karabinku, by dodatkowo poprawić jego chwytność. Takie rozwiązanie ułatwia manewrowanie samym zamkiem, co docenisz szczególnie wtedy, gdy robisz wpinkę z trudnej pozycji. Nowością w kolekcji jest również wersja ekspresu z szeroką taśmą nylonową, która zapobiega jego obracaniu.  Jednocześnie to rozwiązanie sprawdzi się podczas patentowania wymagających dróg, kiedy będziesz chciał „przehaczyć” trudne miejsce. 


Seria ultralekkich ekspresów Climbing Technology Aerial Pro ze stringiem Fixit, fot. SNAP Outdoor


We wszystkich ekspresach CT umieszczono wspomniany wcześniej nowy string Fixit, będący autorskim rozwiązaniem włoskiej marki, dzięki temu poprawiono stabilizację dolnego karabinka w serii ultralekkich ekspresów górskich Fly-Weight oraz we wszechstronnej serii bestsellerowych ekspresów Lime, cieszących się bardzo dużą popularnością wśród polskich wspinaczy.

Najnowszą kolekcję ekspresów i karabinków Climbing Technology znajdziecie w najlepszych sklepach górskich.

 

 

 

Informacja prasowa SNAP Outdoor

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com