facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-01
 

Nowe drogi

Dwie nowe drogi wytyczono w masywie Wysokiej, która po „generalnym remoncie” na Sokolicy wręcz prosiła się o „restaurację” jako następna...


DOLINA BĘDKOWSKA
Dwie nowe drogi wytyczono w masywie Wysokiej, która po „generalnym remoncie” na Sokolicy wręcz prosiła się o „restaurację” jako następna. Na głównej Ścianie Czołowej Andrzej Biborski, Łukasz Kiecoń i Przemek Rostek poprowadzili nowość o nazwie Dziewięciotysięcznik (wycena około VI.2+/VI.3), którą wyposażyli w 10 ringów i stanowisko. Linia biegnie na prawo od Piętnastu Ośmiotysięczników. Przy okazji odnowiono asekurację na innych drogach. Oto obecny stan wyposażenia ściany w stałe przeloty: 
· Double Trouble Lewy VI.1+ (zalecany start Lewym Kantem) 9R+ST,
· Środkowa Rysa VI+ DDS+ST (startuje na prawo od Lewego Kantu),
· Trzy Rzeczy Możliwe VI.3 10S+ST,
· Double Trouble Prawy VI.2 4R+6S+ST,
· Trzy Rzeczy Niemożliwe VI.2+ 10R+ST,
· Gorączka Białego Złota VI.3 11R+ST,
· Piętnaście Ośmiotysięczników VI.2 12R+ST,
· Dziewięciotysięcznik VI.2+/3 10R+ST.

Na Ścianie Nad Ogrodem w tym samym masywie powstał Uczeń Ogrodnika VI.4 autorstwa Łukasza Kieconia i Grześka Rettingera. Droga wyposażona została w 5 ringów i stanowisko, a zlokalizujemy ją na prawo od Rysy Ponad Ogrodem (wspólne stanowisko).
 
JASKINIA JASNEJ W STRZEGOWEJ
W Jaskini powstały dwie nowe drogi.  Era lodowa VI.2 wytyczona przez Marcina „Flowera” Poznańskiego znajduje się w sąsiedztwie Filara Jasnej i została wyposażona w pętlę oraz 3 kotwy i ring zjazdowy. Druga droga powstała za sprawą Darka „Melona” Melaniuka i znajdziemy ją pomiędzy Smakiem a Kacem. Linia ta nosi nazwę Wino VI.1+ (3 kotwy + pętla).

GÓRA KOŁOCZEK W PODLESICACH
Dzięki pracy Eli Glajzy Fijałkowskiej, Henia Welona i kilku innych osób czasów świetności doczekała się „zapuszczona” skałka Ptak. Na drogach wymieniono stare przeloty i dobito nowe. Nie obeszło się również bez prac „czyszczących”.  Przy okazji wspomnianych zabiegów powstały dwie nowe drogi:
· Heniówka Henia Welona VI.1 (4R+łańcuch) na lewo od Czerwonej Orkiestry;
· Garuda VI+  (5R) biegnąca przez charakterystyczny okapik autorstwa Łukasza Mirowskiego i Tomka Anteckiego (obydwaj ŁKW).

MIRÓW
W Mirowie powstała nowa droga Hanuman (3R+łańcuch), biegnąca na lewo od Psychosomatycznego Spleenu na Czwartej Grzędzie. Autorami są wspomniani wcześniej Łukasz Mirowski i Tomek Antecki, którzy szacują jej trudności na około VI.3.

5 (132) 2005

(kb)

 

 

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com