facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-15
 

Nowa droga na Trango II

Mimo niepomyślnych wieści o warunkach pogodowych panujących w tym sezonie w Karakorum kilku zespołom udało się zrealizować wytyczone cele.


Mimo niepomyślnych wieści o warunkach pogodowych panujących w tym sezonie w Karakorum, napływających informacji o kolejnych wycofach i porażkach, kilku zespołom udało się „wygrać” z kapryśną aurą i zrealizować wytyczone cele.
 
Międzynarodowy zespół w składzie: Jonathan Clearwater (Nowa Zelandia), Jeremy Frimer (Kanada) i Sammy Johnson (USA) prowadził działalność w grupie Trango, a dokładnie na turni Trango II (6327 m), znajdującej się w sąsiedztwie słynnej Nameless Tower. Wspinacze zaatakowali w stylu alpejskim zachodni filar o wysokości około 1600–1700 m. Wedle ich relacji na formację tę składały się właściwie dwa wielkie filary, przedzielone ostrą granią i stojące jeden na drugim. Nad nimi z kolei znajdowało się podszczytowe pole śnieżne. Wspinaczka okazała się dość ryzykowna, do tego wspinacze zmuszali się do wspinania w złych warunkach, licząc, że te wyżej poprawią się. Po pięciu dniach wspinaczki (w tym cztery w złej pogodzie i dwa bez jedzenia) osiągnęli wierzchołek Trango II. W ten sposób powstała droga ochrzczona Severance Ridge VI 5.11 A2 AI3 M5. Tym samym w grupie Trango przybyła kolejna poważna wspinaczka, jedna z najważniejszych dróg sezonu w Karakorum.

8 (135) 2005

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
2020-10-24
GÓRY
 

Lhotse - ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-10-19
GÓRY
 

Kołowy Szczyt – nowe drogi

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-10-09
GÓRY
 

Tatry – nowe drogi w Dolinie Batyżowieckiej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com