facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-15
 

Nowa droga na Trango II

Mimo niepomyślnych wieści o warunkach pogodowych panujących w tym sezonie w Karakorum kilku zespołom udało się zrealizować wytyczone cele.


Mimo niepomyślnych wieści o warunkach pogodowych panujących w tym sezonie w Karakorum, napływających informacji o kolejnych wycofach i porażkach, kilku zespołom udało się „wygrać” z kapryśną aurą i zrealizować wytyczone cele.
 
Międzynarodowy zespół w składzie: Jonathan Clearwater (Nowa Zelandia), Jeremy Frimer (Kanada) i Sammy Johnson (USA) prowadził działalność w grupie Trango, a dokładnie na turni Trango II (6327 m), znajdującej się w sąsiedztwie słynnej Nameless Tower. Wspinacze zaatakowali w stylu alpejskim zachodni filar o wysokości około 1600–1700 m. Wedle ich relacji na formację tę składały się właściwie dwa wielkie filary, przedzielone ostrą granią i stojące jeden na drugim. Nad nimi z kolei znajdowało się podszczytowe pole śnieżne. Wspinaczka okazała się dość ryzykowna, do tego wspinacze zmuszali się do wspinania w złych warunkach, licząc, że te wyżej poprawią się. Po pięciu dniach wspinaczki (w tym cztery w złej pogodzie i dwa bez jedzenia) osiągnęli wierzchołek Trango II. W ten sposób powstała droga ochrzczona Severance Ridge VI 5.11 A2 AI3 M5. Tym samym w grupie Trango przybyła kolejna poważna wspinaczka, jedna z najważniejszych dróg sezonu w Karakorum.

8 (135) 2005

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com