facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-02
 

Northwest Passage 100 lat po Amundsenie (7 kwietnia, Kraków)

TKN Wagabunda zaprasza na kolejne slajdowisko.
QNT Northwest Passage Jubilee Voyage 2006 jest wyprawą, która uświetniła setną rocznicę zdobycia przez Amundsena Przejścia Północno-Zachodniego pokonując 19 września 2006 roku ten jeden z najtrudniejszych szlaków żeglarskich na świecie. Wyprawa ta zakładała również opłynięcie Ameryki Północnej, eksplorację archipelagu San Blas, przepłynięcie Kanału Panamskiego oraz powrót do Europy. Za to wybitne osiągnięcie uczestnicy wyprawy zostali nagrodzeni przez National Geographic w konkursie Travellery statuetką za Wyprawę Roku 2006, jak również I Honorową Nagrodą Telewizji Polskiej "Rejs Roku 2006" oraz nagrodą ministra gospodarki morskiej "Srebrnym Sekstantem".

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie ze współorganizatorem i pomysłodawcą wyprawy Northwest Passage Dominikiem Bacem oraz uczestnikami Claudią Cardenas i Marcinem Sanetrą.

Na tym spotkaniu będą mieli Państwo okazję zobaczyć wspaniałe zdjęcia z obszarów polarnych i takich państw, jak USA, Meksyku, Gwatemali, Kostaryki, Panamy, Kolumbii, Kuby, oraz usłyszeć relacje osób bezpośrednio uczestniczących w wyprawie. Nasi prelegenci opowiedzą o nurkowaniu pod górami lodowymi, wspinaczce w lodzie, lotach paralotniami oraz o spotkaniach z niezwykłymi plemionami Indian Lakandonow, Kuna, Embera, Kogi i Arhuacos. Będziemy mogli dowiedzieć się jak to jest nurkować z fokami, mantami, niedźwiedziami polarnymi oraz poznamy sposób na złapanie stopa w mieście bez dróg.

To wyjątkowe spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 07.04.09 o godz. 19 w sali nr 9 pawilonu sportowo-dydaktycznego na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny
TKN Wagabunda
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com