facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-17
 

Nordic Walking – BERGSON radzi co na siebie włożyć

Angażuje do wysiłku większość mięśni ciała, odciąża stawy i pozwala na spalenie większej ilości kalorii niż podczas zwykłego marszu.
Nordic Walking staje się coraz bardziej popularny – zwłaszcza gdy wiosna zbliża się wielkimi krokami. BERGSON radzi co włożyć na siebie podczas pieszych wypraw.

Choć jeszcze kilka lat temu wędrujące przez miasto osoby z dwoma kijami w rękach wywoływały  zainteresowanie, dziś już nikogo nie dziwią. Nordic Walking, czyli marsz przy użyciu specjalnie dostosowanych kijów, to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sportów. Zalety uprawiania go można wymienić jednym tchem: zaangażowanie do wysiłku większości mięśni ciała, dzięki czemu maszerując wzmacniamy także ramiona, odciążenie stawów i spalanie kalorii. Do tego ogólna poprawa kondycji, która zapewnia nam dobre przygotowanie do bardziej profesjonalnych wypraw. Całość ma wpływ na ogólną poprawę stanu zdrowia, krążenia i dotlenienie całego organizmu.

Do przyjścia kalendarzowej wiosny pozostało już tylko kilka dni, nic dziwnego, że coraz chętniej wybieramy dyscypliny sportu, idealne do uprawiania na świeżym powietrzu. Należy do nich właśnie Nordic Walking. Pamiętać trzeba jednak, że choć za oknem świeci słońce to temperatury wciąż są... zimowe. O przeziębienie w tym okresie niezwykle łatwo, dlatego zwłaszcza podczas uprawiania sportu zadbać należy o prawidłowy ubiór.

Pozornie Nordic Walking nie jest dyscypliną, która wymaga wiele wysiłku, ale w rzeczywistości nasz organizm zachowuje się tak, jak podczas wykonywanie innych sportów – nasze ciało poci się i przegrzewa. Zaopatrzmy się więc w prawidłową kurtkę. Przy jej wyborze zwrócić należy uwagę czy jej materiał wykonany jest z włókien syntetycznych czyli poliamidu lub poliestru. Transmitują one na zewnątrz nadmiar ciepła i wilgoci tworzącej się podczas wzmożonego wysiłku i ruchu. Umożliwiają skórze swobodne oddychanie, a przy tym skutecznie chronią przed chłodem. Pamiętajmy też o tym, że wiosna - zwłaszcza ta wczesna - bywa bardzo kapryśna. Niejednokrotnie podczas pieszej wyprawy zdarzyć się może, że zaskoczy nas deszcz. Kurtka, na której zakup się zdecydujemy, powinna mieć zatem właściwości nieprzemakalne.


Obecnie na rynku wybierać można wśród kurtek i bluz wykonanych z materiałów SUPRA-TEX, SoftShell czy Polartec. Są idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Przy ich zakupie warto jednak poradzić się wykwalifikowanego sprzedawcy – dobierze on taką kurtkę, która najlepiej spełniać będzie nasze potrzeby – mówi Grzegorz Tryba, prezes firm BERGSON.

Odpowiedni ubiór zapewni poczucie komfortu i sprawi, że z każdej chwili uprawiania sportu będzie można cieszyć się jeszcze bardziej.

Źródło: Bergson
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com