facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nordic Plumber 8c dla Szwajcarki Katherine Choong!

Pomimo nieco pechowego występu w półfinale Mistrzostw Świata w Innsbrucku w konkurencji prowadzenie, gdzie musiała zmagać się z chorobą i w konsekwencji zakończyła rywalizację na 17 lokacie, Szwajcarka Katherine Choong szybko odzyskała świetną formę, którą wypracowała głównie wspinając się w skałach. Końcem sierpnia w Rawyl wpięła się do łańcucha swojej pierwszej 9a na Cabane au Canada, a teraz do swojej całkiem bogatej kolekcji przejść dorzuciła jeden z klasyków jaskini Hanshallaren w norweskim Flatanger - mowa oczywiście o Nordic Plumber 8c, które kilka dni temu padło łupem Szwajcarki.

Katherine Choong na Nordic Plumber 8c. Fot. Esteban Lahoz

 

Nordic Flower to prawdziwy wytrzymałościowy pasaż, wiodący stropem jaskini Hanshallaren. Droga autorstwa Jorga Verhoevena pierwotnie wyceniana była za 9a, jednak kolejne powtórzenia zweryfikowały wycenę by finalnie ustalić ją na poziomie 8c. Od tego czasu powtórzyło ją zaledwie kilka kobiet - młodziutka Amerykanka Ashima Shiraishi, Czeszka Iva Vejmolová, a przed niespełna dwoma tygodniami jedna z gwiazd minionego Festiwalu Górskiego im. Andzeja Zawady w Lądku-Zdroju, Mina Leslie-Wujastyk. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączyła Katherine Choong, która tak opisała swoją przygodę z drogą:

"Niestety, podczas półfinałów w Innsbrucku obudziłam się czując się naprawdę kiepsko. Ból brzucha i głowy (na moje nieszczęście również wymiotowałam) dawał się mocno we znaki - bolało mnie całe ciało. Ale finalnie byłam w stanie powalczyć na drodze i biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności byłam zadowolona ze swojej postawy. 

Od razu potem polecieliśmy prosto do Flatanger. To miejsce było na mojej liście od długiego czasu i muszę przyznać, że krajobraz, niesamowite otoczenie oraz sama jaskinia wywarły na mnie olbrzymie wrażenie. 


By przyzwyczaić się do dużego przewieszenia, najpierw spróbowałam drogi Nordic Flower 8b/+. Byłam pod wrażeniem ultra długiej Nordic Plumber, która dzieli z nią wspólny start - nie mogłam się powstrzymać żeby jej nie spróbować! Prawie 60 metrów dynamicznych ruchów, podchwytów, podhaczania palców i liczne haczenia pięty nad głową, a wszystko to w świetnej jakości granicie z cruxem na samym końcu, z którego spadłam drugiego dnia. Wtedy już byłam zbyt zmęczona żeby spróbować ponownie - udało się kolejnego dnia po bardzo dobrej walce i niezwykle ciężkiej mental game. Wszystko, co kocham. ;-)"


To dziewiąta droga o wycenie 8c w dorobku 26-letniej Szwajcarki z Glovelier. Prócz tego i wspomnianej na wstępie Cabane au Canada za 9a, Katherine ma w kapowniku również przejście Southern Smoke 8c+ w amerykańskim Red River Gorge. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


Źródło: 8a.nu


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com