facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-24
 

Nomadzi z plemienia Arib (25 maja, Gdańsk)

W poniedziałek w Zejmanie, w Międzynarodowym Klubie Morza na Wyspie Spichrzów odbędzie się pustynna prezentacja ilustrowana multimedialnie.
Poniższe kilka zdań oddadzą charakter spotkania:
"Skończyła studia, spakowała plecak i pojechała do Afryki. Tak to się zaczęło i tak trwało: bez planu, bez terminu, bez konkretnego celu. Wreszcie, po przejechaniu autostopem i przewędrowaniu pieszo łącznie ok. 13 tys. km, Beata Jakuszewska się zatrzymała. Było to w małej marokańskiej wiosce M`hamid el Ghizzlane, nazywanej "wrotami Sahary". Przez sześć kolejnych miesięcy mieszkała wraz z Nomadami z plemienia Arib, którzy stopniowo się z nią oswajając, coraz bardziej wtajemniczali ją w swoje życie. Z nimi wędrowała po pustyni, gotowała na ogniskach, uczyła się piec chleb w piasku, śpiewała i tańczyła. Była prawie jedną z nich. W tym czasie, w kontakcie z inną, zanikającą już kulturą, poznawała siebie i odkrywała to, co naprawdę ważne."

Zapraszam na godz. 19.00
Michał Kochańczyk

UWAGA!
Z uwagi na niedużą pojemność sali i w celu poprawy strony organizacyjnej spotkań podróżniczych, wprowadziliśmy karnety na I część spotkań do czerwca br. Pozostały 3 spotkania - karnet na nie w cenie 6 zł, można jeszcze wykupić na najbliższym spotkaniu - 25 maja 2009 r. Każdy posiadacz karnetu może wprowadzić na imprezę osobę towarzyszącą za odpłatnością 2 zł. Członkowie klubu "Zejman" z opłaconymi składkami za 2009 r. - wstęp bezpłatny!
 fot. B. Jakuszewska
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com