facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Niesamowita noworoczna seria Alexa Megosa

Alexander Megos przyzwyczaił nas do swoich świetnych przejść które realizuje regularnie. Jednak niesamowita seria, którą zaliczył w Hiszpanii to już przesada:-)

Alex Megos podczas pierwszego przejścia Hostia, no PUC 8c+ (fot. Daniela Ebler)

 

 

Ewidentnie turbo silny Niemiec nie spędził okolic sylwestra na ostrych imprezkach i leczeniu kaca:-) Pod sam koniec 2015 roku Alex nareszcie dopisał do swojej kolekcji drogę o trudnościach 9b. W sumie, aż trudno uwierzyć że nie miał jeszcze na koncie pokonania takich trudności. Szczęśliwą drogą okazała się First Round, First Minute 9b w Margalefie. Linię wytyczył, po długim oblężeniu Chris Sharma w 2011 a powtórzył trzy sezony później Adam Ondra. Zobaczcie jak wyglądała przygoda Amerykanina z tymi przechwytami:

 

 

 

Nowy rok Alex też zaczął od mocnego uderzenia. Już pierwszego stycznia zaliczył dwa syte przejścia. Najpierw pada kombinacja First Ley 9a+. Jakby tego było mało, chwilkę później Niemiec jako pierwszy zawodnik przechodzi La Ley Indignata i dla opisania trudności proponuje 9a. 

 

 

2 stycznia Alex również nie próżnował. Wstawki w kolejny projekt zaowocowały kolejnym pierwszym przejściem. Tym razem nieco łatwiejszym: Hostia, no PUC 8c+. Linia została obita rok temu przez Jörga Andreasa, a nazwa oznacza dosłownie w Katalońskim „Cholera, nie mogę”:-)

 

 

źródło: FB

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-11-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Szymon Krupiński powtarza "Ułan Bator" 8B w Batorówku

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2020-11-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com