facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-28
 

NASZE SKAŁY – powtórzenia

Tej jesieni na Dupie Słonia dominują wyraźnie przejścia kobiece.


Podlesice

Jakub Ziółkowski zapisał na swym koncie już drugą ekstremalną drogę naszej Jury. Po ubiegłorocznym prowadzeniu Prawie Wszystko na Sprzedaż VI.7+ na podzamczańskim Demonie, tym razem uporał się z mitem „Podlesiowa”, drogą Kuby Rozbickiego Tyranozaurus Rex VI.7! Do sukcesu wystarczyły jedynie dwa weekendy pracy nad drogą.

Dolina Będkowska

Jacek Zaczkowski po raz kolejny udowadnia nam wszystkim, że kalendarz nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Po anonsowanych przez nas ostatnio przejściach „Jacy” (Krucjata Trzeźwości VI.6, Murarz II VI.5+/6, flash na Rzutach Osobistych VI.5), wziął na celownik najtrudniejszą obecnie drogę Doliny Będkowskiej, czyli Próbę Turinga VI.6+. Jeden z czołowych wspinaczy Nowej Fali sprostał Próbie, za co należą mu się szczere gratulacje. 
 
Tej jesieni na Dupie Słonia dominują wyraźnie przejścia kobiece. Po Będkowskim Playboyu Joanny Miedzińskiej, Ania Sztompka sprostała Sodomii Doskonałej VI.5+. Do przejścia wystarczyły Ani zaledwie trzy próby wędkowe, a droga padła już w pierwszej próbie prowadzenia!
Odpór damskiej hegemonii na tej skale, postanowił dać Damian Sobczyk i poprowadził jeszcze jeden klasyk rejonu, Ogród rozkoszy ziemskich VI.6/6+.

Na mapie kobiecych prowadzeń dróg VI.5 pojawiło się egzotyczne miasto Radom. Joanna Miedzińska nie oparła się pokusie poznania Będkowskiego Playboya VI.5 i przejście RP stało się faktem!

Podzamcze

Mateusz Kilarski, wierny swej ulubionej skale, podzamczańskiemu Zakonnikowi, dokonał przejścia bez asekuracji Ody do Pytona VI.4+.

10 (137) 2005

(kg)

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com