facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-23
 

Narty SALOMON X Race SW

Technologia X Race została stworzona z myślą o narciarzach, którzy stale poszukują adrenaliny, prędkości i precyzji. Jest owocem współpracy inżynierów, projektantów i narciarskich profesjonalistów. Cechuje ją wysokiej klasy wykonanie, zapewniające doskonałą zabawę w połączeniu z wydajnością!JEDŹ TAKIM SKRĘTEM, NA JAKI MASZ OCHOTĘ

Każdy, kto choć raz poczuł szum prędkości w uszach podczas jazdy na nartach musi przyznać, że jest to uczucie silnie uzależniające. Przyspieszenie w skręcie, odczuwanie na własnej skórze działania siły odśrodkowej i ten moment nieważkości po wyjściu z zakrętu i przygotowaniu do następnego… Żaden inny sport nie gwarantuje tylu ekscytujących wrażeń na raz. Dzisiejsze konstrukcje nart i technologie taliowania sprawiły, że uczucie to stało się dostępne dla szerokiej grupy osób jeżdżących na nartach i umożliwiło im cieszenie się w pełni każdą chwilą spędzoną na stoku. Narta Salomon X Race W jest ostatecznym wyrazem tych wspaniałych przeżyć, pozwalając narciarzowi na dobieranie promienia skrętu do aktualnych potrzeb.  

 

TŁUMIENIE DRGAŃ DLA LEPSZEGO TRZYMANIA KRAWĘDZI

Pasjonaci od razu rozpoznają w narcie X Race SW dziedzictwo nart raceowych. Konstrukcja ABS Sidewall, rdzeń z topoli i jesionu oraz dwukrotne laminowanie narty stanowią o jej mocy, gwarantują głębokie czucie śniegu i lepsze trzymanie krawędzi. Aktywny system tłumienia drgań Powerline, czyli tytanowy pas na całej długości narty z tłumikami na końcu, perfekcyjnie filtruje wibracje. 

 

DOSTĘPNOŚĆ I ŁATWOŚĆ WYBORU

Model X Race wprowadza również innowacje, które czynią go bardziej dostępnym dla każdego narciarza. Pierwszy z nich to Progressive Radius Sizing. Sprawia, że każda długość nart X Race SW ma odpowiedni promień i taliowanie. Oznacza to, że narciarze mogą wybrać długość nart w oparciu o promień skrętu, jaki zamierzają wykonywać. Im dłuższa narta, tym większy promień. Wybór jest więc prosty, a same narty bardzo wszechstronne. Drugą innowacją, która wyróżnia X Race SW jest profil Carve Rocker - delikatny rocker na końcu narty, który umożliwia błyskawiczną inicjację skrętu, wymagając przy tym mniejszego wkładu energii i żadnych strat w precyzji skrętu.  

 

 

PO PROSTU NO LIMITS

Scott Lumdsen, Product Line Manager Salomona dla narciarstwa alpejskiego, podsumowuje nartę X Race SW następująco: „Ten model posiada silnik pochodzący z nart Pucharu Świata, który jest dobrze znany i uwielbiany przez pasjonatów. Łączy to z zaawansowanym kształtem i innowacyjnym profilem, co pozwala mu zniwelować limity tradycyjnych nart zjazdowych. X Race zapewnia więc prędkość i precyzję narty pucharowej, ale daje też więcej możliwości w dobieraniu promienia skrętu i zapewnia przyjemność z całodziennego szusowania po stoku”.

 

#timetoplay


Narty Salomon X Race SW będzie można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet „Start do Nart”. Odbędą się one w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:

- 20.01 – 22.01 w Czarnej Górze,

- 27.01 – 29.01 w Karpaczu,

- 03.02 – 05.02 w Białce Tatrzańskiej,

- 10.02 – 12.02 w Zieleńcu,

- 17.02 – 19.02 w Ustrzykach Dolnych,

- 24.02 – 26.02 w Szczyrku.

 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie http://www.testynart.pl/ oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2019-07-11
SPRZĘT
 

GÓRY polecają: buty Cadin GTX Lo marki LOWA

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-07-10
SPRZĘT
 

Plecak OUT NIGHT 28+5 / Salomon

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-06
SPRZĘT
 

Plecak TREK 500 50 + 10 L / FORCLAZ

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com