facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-07-02
 

Namioty tunelowe

Nie są zbyt popularne w Polsce pomimo niezaprzeczalnych zalet takiej konstrukcji. Stelaż układa się w naturalny półokrąg, co sprawia, że namiot jest bardziej przestrzenny i przyjazny dla użytkownika.
Pewna część namiotów tunelowych jest wyposażona w ogromny przedsionek, który umożliwia ulokowanie sporej ilość ekwipunku np. plecaków czy rowerów poza sypialnią. Gotowanie jest łatwe i przyjemne w przypadku, kiedy musimy to robić wewnątrz namiotu (np. podczas deszczu).


Namiot Alaska 4 firmy Tatonka. Źródło: e-biwak.pl

Zalety namiotów tunelowych to m.in.:

    * łatwość rozkładania - sypialnia jest połączona standardowo z namiotem zewnętrznym, co wymaga od użytkownika włożenia jedynie odpowiedniej ilości prętów stelaża i zamocowania odciągów;
    * szybka regulacja naciągu tropiku - po włożeniu stelaża, przy pomocy jednej tasiemki można naciągnąć/zluzować naciąg tropiku.
    * dużo miejsca wewnątrz sypialni - ze względu na nadany przez stelaż kształt, łatwość gotowania w przedsionku niezależnie od warunków zewnętrznych,
    * wydajna wentylacja - otwory wentylacyjne są znacznej wielkości, w większych modelach stosowane są klapki na suwak do regulacji.
   
Dokończenie oraz więcej informacji i zdjęć na stronie sklepu e-biwak.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com