facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-01-31
 

Najwyższa na świecie sztuczna ścianka wspinaczkowa

Zewnętrzna ściana 12-piętrowego budynku w mieście Reno (Nevada USA ) została wyposażona w ściankę wspinaczkową o wysokości 50 m, gdzie można się wspinać po dwuwyciągowych drogach wspinaczkowych.
Została zbudowana na zewnątrz i przymocowana do boku 12-piętrowego budynku w Reno tworząc jedną  z charakterystycznych struktur w mieście. Jak moża przeczytać na stronie internetowej firmy Entreprises, która jest odpowiedzialna za budowę spetakularnej ścianki, nowy obiekt został zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby wszystkich miłośników wspinaczki.

Najniższy poziom ścianki jest przeznaczony do wspinaczki na wszystkich poziomach, mogą z niej korzystać osoby początkujace jak i osoby biorące udział w zawodach. Na lewo od tej części znajduje się 15-metrowa ścianka wspinaczkowa do wspinaczki na czas.

Jedną z zadziwiających cech tej innowacyjnej konstrukcji jest jej drugi poziom, który zaczyna sie jakieś 20 m nad ziemią. To drugi wyciąg zaadaptowany do trenowania wspinaczki wielowyciągowej.

Integracja ścianki wsinaczkowej w środku tętniącego życiem miasta Reno prowadzi do interakcji między wspinaczami i przechodniami, którzy mogą obserwować ewolucję wspinających się osób. Według strony internetowej firmy Entreprises, niektórzy piesi nie tylko obserwują, ale też starąją się dopingować wspinaczy. Według opini profesjonalnych wspinaczy móc się wspinać w Reno to wyjątkowe i surrealistyczne doświadczenie - nocne oświetlenie i dźwięk ruchliwych ulic tworzą specjalny klimat.

Video prezentacja:
http://vimeo.com/33401925


Źródło: Desnivel, Entre-Prises Climbing Walls
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com