facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-15
 

Najlepszy puch na świecie, czyli Marmot

W kwestii odzieży z wypełnieniem puchowym, trudno o lepszego specjalistę niż Marmot. Na wyrobach Marmota poznali się zarówno wybitni himalaiści, jak i filmowe gwiazdy:)
Jeszcze w początkowych latach działalności firmy, młoda wtedy marka zrealizowała zamówienie na model bardzo „puszystej” kurtki puchowej dla ekipy kręcącej film „Akcja na Eigerze”, z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Ekspresowo powstało wówczas aż 108 sztuk. Można więc powiedzieć, że Marmot szybko stał się gwiazdą i to od razu wielkiego formatu. 
 
To co od początku stanowiło o jakości wyrobów puchowych marki Marmot to konstrukcja, materiały i oczywiście najlepszy puch na świecie. Marmot starannie selekcjonuje puch, który jest testowany przez niezależny ośrodek badawczy oraz dodatkowo przez inżynierów w siedzibie firmy. Tym sposobem klienci otrzymują kurtki, śpiwory i kombinezony wysokościowe wypełnione najwyższej jakości puchem, o sprężystości 800+ i 850+ cuin, antyalergicznym i zgodnym z międzynarodowymi normami. Puch wykorzystywany w produktach Marmota pochodzi z najlepszych ośrodków hodowlanych w Europie Środkowej i jest pozyskiwany od dojrzałych ptaków. Dzięki temu charakteryzuje się większą trwałością, niż ten pochodzący od młodych gęsi, których pierze masowo dostarczane jest przez chińskich hodowców.
 
A materiały? Są to najlżejsze wodoodporne, puchoszczelne i oddychające tkaniny dostępne na rynku. Bardzo gęsto utkany nylon 20 den, który łączy w sobie ultralekką wagę i pełną szczelność dla puchu. Ciekawostką jest, że Marmot jest jednym z prekursorów i liderów w dziedzinie stosowania laminatów membranowych w produkcji śpiworów puchowych - stosuje je już od 1977 roku.
 
Tymi doskonałymi walorami puchu możemy cieszyć się w kurtce Ama Dablam – lekkiej (510 g), wyposażonej w regulowany kaptur konstrukcji. Kurtka posiada piersiową kieszeń i mankiety zapinane na velcro. Krój rękawa wykonano w technologii Angel-Wing Movement, która zapobiega podjeżdżaniu dołu kurtki. 
 

Komfortowy sen w zimowych warunkach to domena śpiwora Pinnacle, który podobnie jak Ama Dablam wypełniony jest najwyższej jakości puchem 800+ cuin. Wyposażony w doskonały kaptur Nautilus, a na drugim końcu - w komory puchowe podwójnej grubości dla ochrony stóp przed zimnem.


 
Dla tych, którzy nie chcą ruszać się zimą z miasta, Marmot stworzył kurtkę Zeus (425 g). Wyposażona w techniczny krój rękawa oraz patkę ocieplającą zamek, doskonale sprawdzi się także na szlaku. Dzięki super lekkiej tkaninie i doskonałemu puchowi 800 cuin Zeus mieści się do własnej kieszeni.
 

Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych, specjalnym kanale Youtube oraz na Facebooku:

- www.marmot.eu

- www.marmot.com

- www.youtube.com/marmotpro

- www.facebook.com/marmotpro

Źródło: ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-22
BIZNES
 

Hanwag Rotpunkt Low GTX wraca na dobre

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com