facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-12-31
 

Najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące materiały 2015 roku

Koniec starego i początek nowego roku bywa czasem podsumowań tego, co za nami. W górach i skałach działo się wiele. Zdajemy sobie jednak sprawę, że 1 stycznia nie jest najlepszym czasem na podsumowanie sukcesów minionego roku, rozważania na temat największych osiągnieć, czy też próby wybrania najlepszych wejść czy wspinaczek. W czasie gdy sporą część ludzkości bolą jeszcze głowy (od nadmiaru planów na 2016 rok rzecz jasna) pokusiliśmy się o nieco lżejsze zestawienie. Chcemy wam mianowicie zaproponować wybór najciekawszych, najdziwniejszych i najbardziej zaskakujących materiałów, jakie udało nam się opublikować na serwisie goryonline.com w 2015 roku. 

1. Elbrus ze sztangą

 

Zaczynamy z przytupem, przysiadem, podrzutem i rwaniem (w krzyżu). Najwyższy szczyt Kaukazu co roku przyciąga licznych śmiałków, pragnących zmierzyć się z jego bałuchowatą sylwetką. Także Rosjanin Andriej Rodiczew postanowił zapisać się w historii eksploracji szczytu. Wszedł na najwyższy wierzchołek Kaukazu... ze sztangą ważącą 75 kilogramów, a każdy jego mały krok, był wielkim krokiem dla ludzkości.

 
2. Orla Perć na boso


Że Polacy nie gęsi i także mają swoje osiągnięcia na niwie sportowej eksploracji gór, postanowili udowodnić śmiałkowie, którzy podjęli się przejścia Orlej Perci na bosaka. Rozgoryczonych tym faktem pragniemy uspokoić, że w dalszym ciągu pozostaje jeszcze szansa na pierwsze przejście bez majtek w stylu alpejskim.  


3. Ufoludki w Tatrach


Tak, tak, nie ma się co śmiać. Ufo w Tatrach. Takie rzeczy się zdarzają (szczególnie w Stanach, gdzie statystycznie co kilka godzin ktoś widzi obcych – najwięcej tego typu zdarzeń odnotowuje się w autobusie w drodze do pracy). Choć chodzą też słuchy, że może to być scenografia do kolejnej części Gwiezdnych Wojen. 

4. Spotkanie z grizzly

 

Wcale nie chodzi o to, o czym myślicie, patrząc na poniższe zdjęcie. Tym razem sprawa jest rzeczywiście poważna (choć zaskakująca). 

 
5. Will Gadd atakuje Niagarę


Żeby pozostać w temacie przenosimy się na wspaniały wodospad Niagara, który z niewiadomych powodów postanowił zaatakować Will G.

Na marginesie, widzieliście kiedyś szersze ujęcie wodospadu Niagara? Też myśleliście, że jest zlokalizowany w jakichś pięknych okolicznościach przyrody pierwotnej z dala od amerykańskich i kanadyjskich samochodów wielkolitrażowych? 

6. Włażenie na drzewa 


Co tam Niagara, skoro można wleźć na "giant trees". Polacy wchodzili niegdyś na korony drzew w poszukiwaniu szyszek do celów badawczych, co było zarówno z pożytkiem dla nauki jak i kieszeni wspinacza. Chris Sharma postanowił to zrobić za free, ukazując wyższość amerykańskiego imperializmu nad rodzimym materializmem. 

7. Highline na rowerze górskim


Po tym epokowym przejeździe (?), ekhm.. wyczynie, z niecierpliwością wypatrujemy śmiałka, który urwie się z peletonu i po samotnej ucieczce zaliczy premię górską i przejazd na kolarce po linie dynamicznej rozwieszonej nad Krupówkami. Rafał Majka teraz w rozjazdach, ale może Czesław Lang? 

 

8. Slacklining na szpilkach

 

Bardzo to niezręcznie i niegenderowo wyszło, bo pani jako ostatnia i w dodatku jedna, ale za to szykownie jest i z rozmachem. Slack nie slack, ale szpilki muszą być. Niby wszystko gra, ale jako podkład lepsza byłaby "Czerwona sukienka" Fisza.

 

 

 

 

 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentuj 0
Maciek Szopa
 
2017-01-16
FOTO-VIDEO
 

Miejscówki Mniej Znane - Bafa Lake, Turcja

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-12-26
GÓRY
 

Lawiny w polskich górach

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-12-20
GÓRY
 

7 dni na północnej ścianie Eigeru

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-12-06
GÓRY
 

Titanic na Eigerze

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com