facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-10
 

Na piaskach Abu Dhabi

Polski zespół Speleo Salomon wystartuje w ostatnich w tym sezonie zawodach adventure na pustyni, morzu i w górach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W najbliższy piątek, 12 grudnia, gorące wybrzeże Zjednoczonych Emiratów Arabskich po raz drugi w historii stanie się niemym świadkiem wydarzeń Abu Dhabi Adventure Challenge. Rajd będzie rozegrany w czasie sześciu dni na dystansie około 350 km: zawodnicy w czteroosobowych zespołach (z przynajmniej jedną kobietą w składzie) pokonają kajakami wody Zatoki Arabskiej, piechotą i na rowerach pustynię Rub Al Khali, a w górach Jebel Hafeet będą musieli wykazać się znajomością wspinaczki. Nowością w tego typu zawodach będzie kilkugodzinny prolog pierwszego dnia – 40 km adventure triathlon czyli bieg, rower oraz kajak.

Po raz pierwszy zawodnicy z dwudziestu jeden krajów objadą na rowerach wyspę Sir Bani Yas, ostoję dzikich zwierząt uważaną za bliskowschodni raj na ziemi. Między gazelami i pustynnymi kotami ścigać będą się też Kasia Zając, Piotrek Dymus, Piotrek Kosmala oraz Nowozelandczyk Mike Johnston z zespołu Speleo Salomon. Przyjdzie im się zmierzyć z tegorocznymi mistrzami świata spod znaku Kiwi, ubiegłorocznymi z USA oraz wieloma innymi niezwykle utytuowanymi zespołami, które poza egzotycznym miejscem, do Abu Dhabi przyciąga rekordowa w tym roku pula nagród wysokości 236 tysięcy dolarów.

Od startu aż do mety przez stronę organizatorów będzie można śledzić położenie zespołów dzięki systemowi GPS tracking, a w trakcie zawodów jest szansa na wieści wprost od polskiego teamu. Zapraszamy do kibicowania!

Na stronie zespołu www.speleoteam.pl od 12 do 17 grudnia codzienne aktualizacje galerii zdjęć oraz nowości z trasy.

Strona zawodów www.abudhabi-adventure.com

 Treking na pustyni w 2007r.
 Wydmy - Abu Dhabi Adventure Challenge 2007
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com