facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-12-12
 

Na narty bez alergii

Bielizna termoaktywna to świetne rozwiązanie dla tych, którzy uprawiają sporty zimowe. Dzięki właściwościom utrzymywania ciepła oraz odprowadzania wilgoci na zewnątrz, gwarantuje komfort i przyjemność z pobytu na stoku.


Narciarze i snowboardziści powoli zacierają już ręce i kompletują sprzęt. Narty, buty czy deska to podstawa wyposażenia na stoku, nie należy jednak zapominać o równie ważnej, odpowiedniej do zimowych warunków odzieży. Elementem ubioru, który najczęściej ignorujemy przy zimowych wyjazdach, jest przeznaczona do takich eskapad bielizna.

Warstwa wewnętrzna

Spędzając czas na stoku, należy zwrócić szczególną uwagę na to, co zakładamy pod kurtkę i spodnie narciarskie. Odzież spodnia, jak się ją określa, powinna być przede wszystkim komfortowa, zatrzymywać ciepło oraz odprowadzać wilgoć powstającą na skutek nadmiernego pocenia się, co pozwala zapobiec gromadzeniu się bakterii szkodliwych dla zdrowia.

Bielizna termoaktywna zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała. Oznacza to, że w niskich temperaturach materiał zatrzymuje ciepło, w efekcie czego ciało nie wyziębia się tak szybko.

Funkcjonalny materiał

Tkanina THERMI-DRY, z której zrobiona jest bielizna firmy BERGSON, to materiał poliestrowy nowej generacji. Jest on równie wygodny jak bawełna, lecz w odróżnieniu od niej, nie wchłania wilgoci. Posiada ponadto cechy antyalergiczne, w związku z czym stanowi dużą barierę dla rozwoju bakterii powstających podczas nadmiernego wydzielania potu. Właśnie dzięki efektywnej transmisji wilgoci na zewnątrz, tkanina THERMI-DRY wykorzystywana jest w bieliźnie sportowej, przez co świetnie nadaje się na pierwszą warstwę odzieży narciarskiej. Szczególnie w wysokich górach, gdzie panujące warunki atmosferyczne są zdecydowanie trudniejsze niż na niżej położonych stokach, niezwykle ważne jest, by do pokonania tras narciarskich przygotować się profesjonalnie. Profesjonalizm ten to na przykład dobór najlepszej odzieży narciarskiej. 

Trzywarstwowy system ubierania się

Producenci odzieży outdoorowej podkreślają, że w trakcie aktywnego wysiłku nawet najlepsza kurtka nie zagwarantuje pełnego komfortu, jeżeli bielizna nie będzie miała właściwości odprowadzania wilgoci na zewnątrz. – Na narty czy deskę, zdecydowanie polecałbym trzywarstwowy system ubierania się. Zapewni to wygodę i przyjemność z jazdy w sytuacji, gdy temperatura powietrza znacznie wzrośnie – zauważa Marcin Misiejuk.

Dobrze dobrana pierwsza warstwa odzieży to niejednokrotnie gwarancja ochrony zarówno przed niskimi temperaturami, jak i niepożądanymi bakteriami.

Bielizna sportowa z wykorzystaniem materiału typu THERMI-DRY, to w ofercie BERGSON koszule, t-shirty, spodnie, bokserki, szorty oraz podkoszulki w wersjach damskiej i męskiej. Wszystkie są w kolorach czarnym, szarym bądź białym. Łatwo dopasowują się do ciała.

 
 
 Fot. Bergson
 Fot. Bergson
 Fot. Bergson
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com