facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-31
 

Na azjatyckim szlaku - wystawa (30.01- 26.02, Kraków)

Wystawa zdjęć autorstwa Justyny Brzezińskiej z podróży po Azji Południowo-Wschodniej.
Wernisaż: 30 stycznia 2009, godz. 18.00
Wystawa czynna do 26 lutego, od poniedziałku do piątku, w godz.: 11.00 - 17.00
(ŚOK, ul. Mikołajska 2, Kraków)

Azję odczuwa się wszystkimi zmysłami. Azja jest to kultura, której się nie zapomina i wobec której nie pozostaje się obojętnym. To są miejsca, gdzie każda chwila zapisuje się w pamięci i tworzy niezapomniany obraz. Ludzie, w których odnajdujemy siebie samych. Kultura, która fascynuje oraz religia, która zmienia człowieka. Magia, która hipnotyzuje i czar, który urzeka.
Azja to są najpiękniejsze wschody i zachody słońca. To medytujący Budda, spoglądający na świat oczami pełnymi miłości i spokoju. Azja to jest odgłos mantry i dźwięk ludowego gamelanu, docierający do najgłębszych warstw naszego umysłu. Zapach egzotycznej słodyczy i kadzideł zapraszających do wspólnej modlitwy. Azja to niewidzialna substancja, która porusza wszystkie zmysły, pozostawiając w pamięci niezapomniane wrażenia.
Prezentowane fotografie zostały zrobione w latach 2006-2007 podczas mojego pobytu w Azji południowo-wschodniej: Malezji, Indiach, Wietnamie oraz Indonezji. Wśród nich znajdują się portrety osób, przypadkowo spotykanych na ulicy, w świątyniach, podczas codziennych zajęć oraz miejsca, w których żyją i które stanowią nierozerwalną ich część. Ja swoje zdjęcia z podróży mam zapisane w pamięci. Chciałabym jednak podzielić się tymi, które zrobił mój aparat fotograficzny. Są to miejsca, które mogę przybliżyć Państwu za pośrednictwem obrazu oraz ludzie, których mogę przedstawić za pomocą niesłyszalnego języka. Mam nadzieję, iż fotografie zabiorą Państwa w krótką podróż i zbliżą do najbardziej magicznego miejsca na ziemi. Zapraszam na azjatycki szlak.

Justyna Brzezińska

Źródło: http://www.lamelli.com.pl/
 Azja, zdj. Justyna Brzezińska
 Azja, zdj. Justyna Brzezińska
 Azja, zdj. Justyna Brzezińska
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com