facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mocnych przejść skałkowych ciąg dalszy!

W miarę niskie temperatury (czyt. idealne dla wysokiej cyfry) w zachodnich ogródkach wspinaczkowych pozwoliły kilku mocarzom - w większości płci żeńskiej – rozprawić się z wybranymi drogami.
Zaczniemy od Pań, a konkretnie od Alizée Dufraisse, która prawie osiadła w Siuranie. Dzięki tej taktyce siekła ostatnio kolejne w swojej karierze 8c+. Mowa tutaj o El Rastro w El Pati. Nic Wam nie mówi ta linia? A La Rambla 9a+ :-) ? El Rastro ma dużo wspólnej części z La Ramblą i bynajmniej nie jest to przypadek.Alize na El Rastro. Fot. Francisco Taranto Jr.

Francuzka w planach ma jeszcze Broadway 8c+. Do końca tripu zostało jej jeszcze 6 tygodni, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeszcze o niej przeczytamy.

Linia Mind Control 8c+ autorstwa niejakiego Krzyśka Szarmacha doczekała się przejścia przez Caroline Ciavaldini i Jamesa Pearsona. Para – również w życiu – wspinaczy koncentruje działalność głównie w hiszpańskiej Olianie. James aktualnie walczy z drogą Esclatamasters 9a autorstwa Ramoneta.Caroline Ciavaldini podczas onsajtu na Tres Ponts, 8a+. Fot. Francisco Taranto Jr.

Trzeba zaznaczyć, że Caroline z Mind Control 8c+ uporała się błyskawicznie, bo już w trzeciej próbie. Wcześniej pokonała o pół stopnia łatwiejsze Fish Eye 8c.James Pearson zadaje z kaloryferów na Mind Control 8c+. Fot. Francisco Taranto Jr.

Źródło: ukclimbing.com, planetmountain.com

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Maciek Szopa
 
2018-05-25
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kamil Ferenc podbił Diabelskie Schronisko

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pirmin Bertle poprowadził La Cène du (Roi) Lézard 9b

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Michaela Kiersch i ekstremalne drogi w Katalonii

Komentarze
0
 
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com