facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mocne przejścia spod znaku 9a dla Ondry i Digiulian!

Samo przejście drogi 9a od dobrych kilku lat nie jest już wyczynem (przynajmniej w wykonaniu Panów), lecz przejście 9a przez kobietę to nadal absolutny top. Sasha Digiulian dodała na swoje konto Era Bella 9a w Margalefie. Swoją krucjatę w kierunku przejścia 9a OS kontynuuje Adam Ondra, który po raz kolejny był blisko zrealizowania tego celu.


Sasha na Pure Imagination. Fot. Keith Ladziski

Sympatyczna Amerykanka na swoją drugą 9a - pierwszą była Pure Imagination - wybrała linię Chrisa Sharmy, Era Bella znajdującą się w hiszpańskim Margalef. Sasha była blisko poprowadzenia tej linii już podczas swojego tripu w marcu, lecz warunki pogodowe wtedy nie dopisały. Tym razem po powrocie do Hiszpanii, Digiulian „wstała wcześnie i załoiła”. Łącznie potrzebowała na przejście sześciu prób.Uśmiech Sashy po zrobieniu Era Bella mówi wszystko... Fot. Big Up Productions

Na miejscu kręciła się ekipa z Big Up Production. Prawdopodobnie niedługo będzie nam dane ujrzeć krótki materiał filmowy z tego przejścia.

Niezmordowanemu Adamowi Ondrze udał się „prawie” onsajt na Joe-cita 9a. Redaktorzy Ukclimbing.com postanowili sprawdzić, co w praktyce oznaczało to „prawie”.
Adam przeszedł drogę w pierwszej próbie. Pierwsza część to odcinek Joe Blau, który sam w sobie jest wyceniony na 8c. Następnie linia odbija w lewo w drugi wyciąg Marroncita (8b), który Adam wcześniej pokonywał (około 10 metrów relatywnie łatwego terenu). Kombinacja kończy się trzecim wyciągiem wyżej wspomnianej drogi, który wyceniony jest na 8c+. Tą część Adam pokonał flashem.

W sumie większość drogi była pokonywana przez Ondrę onsajtem lub flashem!

Adam wstawił się jeszcze w dwuwyciągową Duele la realidad, na której spadł z pierwszego cruxa (8c+). W drugiej próbie już wszystko poszło gładko.Adam Ondra podczas prelekcji na IMS. Fot. Piotr Drożdż

Podsumowując: Adam czuje się zawiedziony :-), ponieważ główny cel wyjazdu, La dura, dura obronił się. Tegoroczne próby prawdopodobnie zostaną odłożone do przyszłej zimy, gdy temperatura da szansę.

Źródło: fb, ukclimbing.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com