facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Moc i Siła vol. 8 - relacja i wyniki

Kto najlepiej przepracował Makrocykl Jesienny?

 


W zeszły weekend 7 listopada 2015 na poznańskim Blok Hausie odbyła się już 8. edycja Mocy i Siły. Kolejna odsłona przyniosła lekką modyfikację formuły zawodów. Tym razem zawodnicy mieli nie 2, nie 3, a aż 6 godzin na eliminacje. Miało to oczywiście swoje plusy i minusy. Ci, którzy chcieli, mogli lepiej rozłożyć siły, ale ci, którzy do rozłożenia mieli trochę mniej, nie mogli poskarżyć się na brak czasu, złe buty czy imieniny u wujostwa. W 6 godzin można było obskoczyć i wszystkie baldy, i imieniny, i jeszcze podjechać do Taternika po nowe papcie.

 

 

I przez te 6 godzin zawodnicy napływali na Blok Haus falami, a niemożliwe do utrzymania około 14.00 struktury okazywały się całkiem znośne kilka godzin później, kiedy kolejki pod baldami zrobiły się mniejsze. Kto dobrze wybrał moment na wstawkę, ten mógł cieszyć się zasłużonym flashem. A flash to w Mocy i Sile klucz do wszystkiego. Zwłaszcza do tego, by o parę punktów odstawić swoich kumpli.

 

Pewnie właśnie dlatego zdecydowana większość startujących zrezygnowała tego dnia z oglądania weekendowej ramówki TVP Rozrywka i przez większość czasu próbowała sił na 26 problemach przygotowanych przez Rafała Szewczyka (Szkoła Wspinania Pro Climbing) i Wojtka Kaczmarka. Baldy były techniczne, czytaj „łatwe”. Tak technicznej edycji Mocy i Siły chyba jeszcze nie było. Ręka zgiąć się musiała mocniej ledwie na paru problemach, co oczywiście nie wykluczało ostrego przesiewu. Prócz czołówki, drabinka po eliminacjach zróżnicowana była jak chyba nigdy dotąd.

 

Największą Mocą i Siłą, a także najlepszą techniką znów wykazał się Góral. Niektórzy mówili, że wynik przewidziałby nawet Wróżbita Maciej, ale goście z Warszawy najwyraźniej postanowili przeciwstawić się temu determinizmowi. Wśród kobiet po raz kolejny klasę pokazała Aleksandra Ballada. Szkoła Wspinania ProClimbing i Blok Haus zapraszają na kolejną edycję!

 

Podium mężczyzn                   Podium kobiet

1. Michał Górski                      1. Aleksandra Ballada

2. Patryk Reiter                       2. Kasia Bal

    Piotr Kazubski                    3. Anna Przybyłowska

4. Romek Główka                   4. Sonia Rożek

5. Łukasz Tyma

 

Wyniki eliminacji:

 

 

 

 

relacjonował: Łukasz Tyma

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com