facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Moc i Siła vol. 6. Bal baldów

 


Poznańskie lumpeksy liczą zyski. Przed pierwszym lutowym weekendem przeżyły niespotykany szturm narcystycznej młodzieży. Wzięciem cieszyły się łatwozdejmowalne bularki, kreszowe dresy i wszelkiej maści przebrania. Im bardziej obciachowe, tym lepsze. Bo bardziej obciachowe znaczyło w ten weekend: wyżej punktowane. Na 6 edycję Mocy i Siły należało nie tylko doładować na drągu, ale także się przebrać.Pomysł nie było nowy – wspinaczkowy Poznań pamięta już najazd postaci z Gwiezdnych Wojen i inne podobne aberracje. Jednak nową jakość wniosła na zawody obecność dzikich zwierząt. Wszak najprawdziwszy poliestrowy tygrys syberyjski i pluszowy krokodyl z człowiekiem w środku nie pojawiają się na każdej imprezie. Czy uciekły z tajnej hodowli Putina, czy ze schroniska Violetty Villas? Te pytania kierujcie do organizatorów – Szkoły Wspinania ProClimbing i bulderowni Blok Haus.

Tygrys, Krokodyl, Zorro i paru przedstawicieli wykluczonych środowisk miało się okazję sprawdzić na 24 baldach. Jak zwykle było się na czym rozgrzać, ale tym razem nie specjalnie było się gdzie „zbić”. Przystawki miały charakter wyjątkowo techniczny i raczej zaskakiwały niż ordynarnie mieliły przedramiona. Przy odrobinie techniki i szczęścia można było przejść eliminacje bezboleśnie. Udało się to Wojciechowi Linkowskiemu. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Aleksandra Ballada.

W finałach nie było już tak różowo i kto nie ćwiczył zginania do pasa, tego mogły uratować tylko dodatkowe noty za strój. Bald kobiecy przesiewał już na pierwszych paru ruchach, podobnie męski. Po skrupulatnym przeliczeniu punktacji za styl, wiatr i porobione problemy bezapelacyjnie wygrali Wojciech Linkowski i Aleksandra Ballada. Na drugim stopniu podium uplasowali się Artur Podolski i Paulina Kaźmierczak, a na trzecim Mateusz Gruszka i Magda Pawlak.

Badania grupy fokusowej i gruntowny research komentarzy na Facebooku jednoznacznie wskazują, że zawody były udane. Nawet najbardziej egzotyczni goście ze łzami wzruszenia zapewniali, że za rok znów zobaczymy się na szlaku. Może brzmiało to trochę nieszczerze, ale ponoć właściciele lumpeksów i tak postanowili uwzględnić Moc i Siłę w budżecie.

 

Wyniki finałów mężczyzn:


Wojciech Linkowski

Artur Podolski

Mateusz Gruszka

Nicolas Ecoffet

Marek Pochylski


Wyniki finałów kobiet:


Aleksandra Ballada

Paulina Kaźmierczak

Magda Pawlak

Adrianna PiotrowskaOrganizatorzy

Szkoła Wspinania ProClimbing
Blok Haus


Partnerzy

Sklep Górski „Taternik”
Wielkopolska Szkoła Arborystyki
GoPro
Pro LightingŁukasz Tyma

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com