facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-17
 

Mistrzostwa Świata Skyrunning – relacja

SkyGames w Hiszpanii rozpoczęły się spóźnionym przyjazdem dwójki biegaczy z Krakowa. Zmęczonych, najprawdopodobniej jeszcze mocniej zniechęconych do podróży koleją, odebrałem po 24.00 z Dworca Głównego we Wrocławiu.
Chwila rozmowy, szybki nocleg, bo i emocji sporo, rano lekkie śniadanie i w drogę. Jeszcze tylko kilka spraw na mieście i możemy jechać.

Na lotnisku znaleźliśmy się przed czasem i można było spokojnie się przepakować. Sam lot bez zakłóceń, choć lądowanie nie należało do najbardziej udanych. Kilkanaście kilometrów od Girony, na lotnisku, próbujemy na szybko znaleźć transport na miejsce startu.

Próba wynajęcia samochodu spełza na niczym. Ograniczony budżet zmusza nas do pozostania na lotnisku. Dobrze, że mamy śpiwory, toaleta jest blisko, a ludzi praktycznie nie ma. Nieco sztywni budzimy się już przed 6.00. Trzeba zdążyć na autobus. Pierwszy przystanek to Girona. Dalej Lleida, gdzie poświęcamy 4 godziny na zwiedzanie. Warto tu wrócić i spędzić choć jeden cały dzień. Mniejszym autobusem już do El Pont de Suert, jednej z kilku miejscowości, w których rozmieszczono tegoroczne SkyGames.

SkyGames rozgrywane co cztery lata, w roku olimpijskim, przyciągają najlepszych biegaczy z całego świata. To jednocześnie mistrzostwa Skyrunning, które zapewniają możliwość uczestnictwa w 6 dyscyplinach:
- Vertical Kilometer
- SkySpeed
- SkyBike
- SkyRaid
- SkyRace
- SkyMarathon

Przeczytaj całość na: http://www.biegigorskie.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com