facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-10-27
 

Mistrzostwa Świata Adventure Racing – Speleo Salomon w Brazylii

Za dziesięć dni, 2 listopada w północnych prowincjach Brazylii, ponad 50 zespołów z 20 krajów wystartuje w Mistrzostwach Świata Adventure Racing 2008.

Za dziesięć dni, 2 listopada w północnych prowincjach Brazylii, ponad 50 zespołów z 20 krajów (m.in. USA, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, Francja, Kanada, RPA) wystartuje w Mistrzostwach Świata Adventure Racing 2008. Zawody EcoMotion Pro zostaną rozegrane na dystansie 580 km, z którym zmierzą się także Speleo Salomon.

Piotrek Hercog, Artur Kurek i Piotrek Kosmala będą wspierani przez Nowozelandkę Sarah Fairmaid, najszybszą kobietę na rozegranych w ubiegłym roku w Nowej Kaledonii zawodach Dream Raid. Podczas przynajmniej czterech dni i nocy ścigania czekają ich temperatury dochodzące do 40 st.C, brak wody i podrównikowe, kolczaste rośliny. Rajd przebiegać będzie przez tzw. EcoMotion Boiler – skrajnie gorący teren bez jakiegokolwiek dostępu do słodkiej wody i cienia. 


EcoMotion. Fot. Alexandre Cappi Zawodnicy do bazy zawodów usytuowanej w Jericoacoara, wiosce zbudowanej na plaży stanu Ceara, przybędą tuż po weekendzie. Ostatnie dni października spędzą na weryfikacjach sprzętu, testach ratowniczych i zgodności apteczki z miejscowymi wymogami. Zawody zakończą się 8 listopada powtórnie w Jericoacoara, uznanej przez Washington Post jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata.


EcoMotion. Fot. Alexandre CappiDyscypliny

Treking – 130 km do pokonania w pięciu etapach, po wydmach i w górach.

Rower – 277 km również w pięciu sekcjach. Do przejechania po drogach, szutrach, plażach i tzw. single tracks. Problem stanowić będą kolczaste rośliny, które z łatwością mogą przebijać opony i dętki.
 
Kajak sit-on-top – 140 km w dwóch etapach, pierwszy, z trudną nawigacją, zajmie co najmniej 13h. Przypływy i odpływy oceanu skutecznie utrudnią wiosłowanie. Druga część będzie wieść przez rzekę, ze względu na niski stan wody kajaki trzeba będzie przenosić. Można używać żagli.
 
Zadania linowe – 150 metrowe wychodzenie, trzy mosty linowe w rejonie wodospadów.
 
Żeglowanie – 32 km w łódce miejscowych rybaków. Konkurencja dla dobrych nawigatorów.
 
Zapraszamy do kibicowania, wkrótce więcej informacji i zdjęć!

 
Strona zespołu: www.speleoteam.pl 

2008-10-27

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com