facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

„Mission accomplished”

Ostatnio sypnęło dziewiątkami na zachodzie Europy:-) Misję „Tłusta Cyfra” pozytywnie zakończyło kilku panów.

Stefano Ghisolfi na Realization 9a+ (fot. Gianluca Bosetti)

 

Najmocniejszym przejściem może się pochwalić Stefano Ghisolfi, który wciągnął najbardziej znaną 9a+ na Ziemi: Realization Chrisa Sharmy (zwaną również Biographie) we francuskim Ceuse:

 

"Misja ukończona. Utrzymanie końcowej dziury to jedna z najlepszych wrażeń w moim życiu. Spędziłem trzy weekendy próbując poprowadzić drogę i pod koniec szóstego dnia prób, w najbardziej nieoczekiwanym momencie, z krwawiącym palcem, dałem radę poprowadzić ten kawał historii autorstwa Chrisa Sharmy z 2001 roku.”

 

Kilka dni wcześniej Stefano wytyczył nowy projekt niedaleko Aosty we Włoszech. Nowość zwie się Hell'Avaro, a trudności przechwytów autor wycenił na 9a.

 

 

Dwie syte nowości wytyczył również ostatnio Mathieu Bouyoud. W rejonie La Balme poprowadził nową kombinację Balmophilie oraz daszek Apocalipse Now. Obie nowości prezentują trudność 9a. 

 

„ Apocalipse Now to przedłużenie Déclac 8c/+ w wielkim dachu”

 

Tą zimę Francuz poświecił na obijanie nowych projektów w tej imponującej jaskini. Niestety jak to często bywa w jaskiniach - przez większość czasu warun przedstawia wiele do życzenia. Na szczęście tego lata dach jest suchy. Zapewne więc wkrótce usłyszymy o kolejnych nowościach. Tym samym Mathieu ma na koncie już dwanaście 9a.

 

 

Jakob Kronberger w akcji (fot. arch. JK)

 

Trzecim bohaterem ostatnich dni jest młodziutki Jakob Kronberger. Czternastolatek uporał się bowiem z liną Intermezzo XY Gelöst 9a Klema Loskota w rejonie Plombergstein. Jakob przygodę z tą linią rozpoczął już w zeszłym sezonie.

 

 

źródło: 8a.nu, planetmountain.com

Bartek Pasiowiec
 
 
Darek Kaptur
 
2019-06-13
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Słomkowa Skała, Morsko - skałoplan

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Kolejny ekstrem Laury Rogory we włoskim Collepardo - "Réveille-toi" 9a

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-06-04
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Wycinki drzew i krzewów pod skałami - "Nasze Skały" apelują o rozwagę

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com