facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mina Leslie-Wujastyk z kolejną 8c - Raining Bats and Dogs w Malham Cove

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy przyjemność słuchać jej podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, gdzie prowadziła niezwykle inspirującą prelekcję "Dreaming Big", w której opowiedziała jak wspinanie i proces dążenia do coraz ambitniejszych celów może wiele nas nauczyć. Mina Leslie-Wujastyk bardzo szybko po powrocie z Lądka zabrała się za realizację swoich skalnych projektów. Wrześniowa wizyta w norweskim Flatanger przyniosła powtórzenie Nordic Plumber o wycenie 8c, a przedwczoraj Brytyjka zapisała na swoim koncie czwartą już drogę w tym stopniu trudności. Raining Bats and Dogs w Malham Cove (hrabstwo Yorkshire) poddała się po walce z kluczowym ruchem, z którego podczas prób Mina spadała 11 razy pod rząd. Cierpliwość i ciężki trening, a także niezwykła siła mentalna, z której słynie Brytyjka opłaciły się i dwunasta próba okazała się tą szczęśliwą. :-)

Mina Leslie-Wujastyk na Raining Bats and Dogs 8c - na zdjęciu kluczowa sekwencja. Fot. John Thornton

 

Malham Cove dla Miny nie zawsze było szczęśliwym miejscem - przed dwoma laty doznała tutaj wypadku, kiedy to podczas lotu uderzyła mocno głową w skałę i musiała zostać przetransportowana do szpitala. Obyło się jednak na szczeście bez poważniejszego urazu i Brytyjka szybko wróciła po kolejne projekty do skał leżących w hrabstwie Yorkshire. Szczególnie intensywny okres działalności Miny tamże przypadł na maj tego roku, kiedy to kolejno padały takie linie jak GBH 8a+, The Groove 8a+, Overnite sensation 8a+, Totally Free II 8b, ale przede wszystkim Bat Route 8c - było to pierwsze kobiece przejście tego ekstremu, a czwarte wogóle. 

 

Podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Fot. Piotrek Kaleta

 

Jaka była tajemnica sukcesu na Raining Bats and Dogs? Mina za pośrednictwem swojego profilu na FB przybliża nieco okoliczności pokonania drogi... ;-)

"Czasami po prostu musisz pojawiać się w danym miejscu, próbować, próbować i jeszcze raz próbować i mieć nadzieję, że pewnego dnia nie spadniesz. Wszystko czego potrzbowałam to truskawkowe Haribo, wysokotonowe "power screamy", szczypta szczęścia i dużo cierpliwości! :-)"


Cóż - każdy ma swoje patenty, a jeśli takie pyszności jak rzeczone żelki, które notabene również ubóstwiamy idą w parze z wysokimi wynikami, to możemy tylko pozazdrościć. ;-) Gratulacje Mina i liczimy na rychłe wiadomości o kolejnych mocnych przejściach! Niech moc i Haribo będą z Tobą!

 

Źródlo: profil Miny Leslie-Wujastyk na FB/8a.nu/własne

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com