facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-02-06
 

Miej odwagę zagłosować i pomóc spełnić czyjeś marzenia!

Do końca lutego 2014 r., poprzez stronę www.miejodwage.pl można oddawać głosy na projekty wypraw zgłoszone do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. Każdy głos ma znaczenie, bowiem zwycięska wyprawa zostanie wybrana przez Kapitułę Memoriału z 20 projektów, na które internauci oddadzą największą liczbę głosów.

Aby prawidłowo oddać głos, należy podać adres e-mail oraz kliknąć link potwierdzający, który zostanie na niego wysłany w zwrotnej wiadomości. Po potwierdzeniu oddania głosu, każdy głosujący otrzyma e-mailem bon rabatowy bon zakup produktów marki Regatta, partnera sprzętowego Memoriału.

Od 13 listopada 2013 r. do końca stycznia 2014 r. można było zgłaszać projekty wypraw do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”. W sumie zgłoszono 126 wypraw. Wszystkie są opublikowane na stronie www.miejodwage.pl. Do końca lutego można oddawać na nie głos.

 

 

 „Miło zaskoczyło nas ogromne zróżnicowanie wypraw zgłoszonych do tegorocznej edycji. Zarówno jeśli chodzi o cel, charakter podroży czy chociażby wiek uczestników. Pasja, którą dostrzegamy w przesłanych zgłoszeniach niezmiennie nas inspiruje i utwierdza w przekonaniu, że warto marzyć i pomagać te marzenia urzeczywistniać. Teraz liczymy na pomoc internautów w wyborze najciekawszych projektów!” – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.

Przy  wyborze laureatów tegorocznej edycji, pod uwagę będą brane m.in. oryginalność i nowatorstwo projektu,  dobrze przemyślany plan wyprawy oraz szanse na jej realizację. Zwycięzców IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” poznamy 13 marca 2014 r. podczas uroczystej gali. Dzięki grantowi finansowemu oraz sprzętowemu laureaci tegorocznej edycji wyruszą zrealizować zwycięski projekt i uczcić tym samym pamięć Piotra.

***
Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009)  ̶ doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca
6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.
Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie  ̶ nie pobitego do tej pory  ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz
z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.

www.miejodwage.pl
www.alpinus-miejodwage.pl
www.piotrmorawski.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com