facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Michał Jaworski z życiówką w Mamutowej - "Szaleństwo ludzi zdrowych" VI.7+ (8c+) dla Jawora!

Dla Michała Jaworskiego (WspinOnWspin, Funaticos) Jaskinia Mamutowa okazała się być w tym roku wyjątkowo szczęśliwa. Choć na początku nic nie zapowiadało takiego scenariusza, bo zerwany w pierwszej połowie roku troczek skutecznie na jakiś czas ostudził zapędy i marzenia o hardej cyfrze. Jednak jak powszechnie wiadomo, Jawor nie z takich, co się łatwo poddają - pomocą Krzysztofa Kuci i własnego, żelaznego reżimu treningowego udało mu się odzyskać formę sprzed kontuzji. Mało tego - wczoraj w Mamutowej padła życiówka! Szaleństwo ludzi zdrowych, droga autorstwa Konrada Ociepki, to pierwsza VI.7+ (8c+) w dorobku Jawora. Gratulujemy!

Michał Jaworski na Szaleństwie Ludzi Zdrowych VI.7+ Fot. arch. Michał Jaworski

 

Szaleństwo Ludzi Zdrowych powstało w 2005r. kiedy to Konrad Ociepka zdecydował się przedłużyć Czekając na Godoffa VI.6 o wyjście płytką z Deklaracji Nieśmiertelności VI.6/+. Autor zalicytował VI.7+, co nową drogę ustawiło w czołówce najtrudniejszych propozycji jaskini. Od tego czasu Szaleństwo powtórzyli Łukasz Müller, Paweł Wojtas, Łukasz Dudek, Mateusz Haładaj oraz siostra bliźniaczka Konrada - Kinga, dla której był to ostatni etap drogi do legendarnej Sprawy Honoru VI.8. W dniu wczorajszym do tego zaszczytnego grona dołączył Michał Jaworski. 


Szukali...i znaleźli. ;-) Na zdjęciu Przemysław Koleszka, Ernest Romański i Michał Jaworski. Fot. arch. Michał Jaworski


Gdy tylko regenerujący się troczek pozwolił na przytrzymywanie mniejszych chwytów, a Krzysiek Kucia dał swoje błogosławieństwo na atakowanie dróg leżących blisko limesu, Jawor zaczął na powrót kultywować regularne wizyty w Mamutowej. Najpierw, końcem maja padł Fumarek za VI.6+, sierpień przyniósł powtórzenie La Bella Mafia, przy której Michał postawił VI.7/+. Kwestią czasu było więc kiedy Szaleństwo, będące projektem Jawora od dłuższego czasu doczeka się kolejnego przejścia. Tak stało się dnia wczorajszego, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne odhaczane ekstremy w wykonaniu Jawora - czy pójdzie w ślady Kingi Ociepki-Grzegulskiej, która krótko po poprowadzenu Szaleństwa rozprawiła sie ze Sprawą Honoru? Tego mu życzymy! 

Źródło: info własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com