facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mezzogiorno di Fuoco 8b dla Jamesa Pearsona i Caroline Ciavaldini

Caroline Ciavaldini i James Pearson powtórzyli linię Mezzogiorno di Fuoco (8b, siedem wyciągów) znajdującą się na ścianie Punta Giradili na Sardynii. Do ich kapownika powędrowała również Amico Fragile 8b, inna siedmiowyciągowa drogę na ścianie Monte Donneittu.
Zespół postanowił przejść Mezzogiorno di Fuoco w propagowanym przez braci Huberów stylu „Indywidual RP”. Każdy z uczestników pokonał wszystkie wyciągi drogi na prowadzeniu. James przeszedł je wszystkie w stylu Flash, a Caroline w stylu RP, w tym kluczowy w zaledwie kilku wstawkach.Caroline Ciavaldini podczas onsajtu na Tres Ponts, 8a+. Fot. Francisco Taranto Jr.

Na Amico Fragile Pearson przeszedł onsajtem wszystkie wyciągi oprócz zapiaszczonego odcinka za 7b+ w górnej części ściany. Para już od tygodnia przebywa na włoskiej wyspie i pozostanie tam do końca kwietnia.

Mezzogiorno di Fuoco została obita w 2006 roku przez Rolando Larchera, Maurizio Ovigliei Roberto Vigiani`ego. W 2007 roku Rolando przeszedł wszystkie wyciągi klasycznie. Droga słynie z dużej ekspozycji i runoutów dochodzących do 15 metrów. Poszczególne wyciągi wycenione są na: 7a+, 8b, 6c, 8a/+, 7c+, 7c, 7a.Topo Mezzogiorno di Fuoco. Fot. arch. James Pearson

Amico Fragile wytyczona została w 2005 roku przez włoski zespół Fabrizio Fratagnoli i Marco Vago, lecz pierwszego przejścia klasycznego doczekała się w rok później (Marco Vago i Simone Pedeferri). Wyciągi wyceniono na: 6a, 6b, 8a+, 7a, 5a+, 6a+, 5c.

Źródło: climbing.com
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Jacek Trzemżalski
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Przełom Marcinka: Piętrowa Turnia i Ściana Bez Bloku - skałoplan

Komentarze
0
 
 
Darek Kaptur
 
2018-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Łutowiec - nowe drogi

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Rumunia ma pierwsze 9a+

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Francuzi najszybsi w Tai’an. 4 miejsce dla Ani Brożek!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Polka zwycięża w Pucharze Europy Juniorów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com