facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-03-25
 

Memoriał Waldemara Siemaszki - relacja z zawodów

21 marca w Karkonoszach odbyła się ostatnia edycja tegorocznego Pucharu Polski seniorów.
Trasa Memoriału została poprowadzona z pominięciem wierzchołka Śnieżki. Ze względu na „katastrofę budowlaną” dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego zamknęła szlaki turystyczne prowadzące na Śnieżkę, a co za tym idzie — nie wyraziła zgody na trasę zawodów prowadzącą przez jej wierzchołek.

W dniu zawodów była wspaniała pogoda i można było zaobserwować licznych turystów polskich i czeskich wchodzących na Śnieżkę i zjeżdżających na nartach.

Trasę w rejonie Śnieżki poprowadzono zatem Rynną Śmierci do Doliny Łomniczki (wspaniały zjazd), a następnie do Kaczego Dołka. W tym rejonie obowiązywał odcinek „z buta”. Zawodnicy pokonywali Rynnę Śmierci dwukrotnie, amatorzy raz. Wszyscy zaliczali Smogornię i Polanę Bronka Czecha. Trasa zawodnicza mierzyła przepisowe 1400 m deniwelacji.

Z powodu kontuzji po zawodach Pierra Menta, nie przyjechała ścisła czołówka kraju. Brak regulaminowej ilości zawodników spowodował, że Memoriał nie będzie liczony jako edycja Pucharu Polski. W ten sposób ranking opublikowany po rozegraniu Pucharu Połonin stał się rankingiem końcowym Pucharu Polski seniorów.

Źródło: PZA
 fot. www.pza.org.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com