facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-04-10
 

Mediatravel (19-24 kwietnia, Warszawa, Łódź)

Na festiwalu zaprezentowany zostanie polski i światowy dorobek w dziedzinie filmu, fotografii, audycji radiowych, internetu, muzyki i prasy o tematyce podróżniczej, społecznej i etnicznej.


W dniach 19-24 kwietnia 2005 roku jednocześnie w dwóch miastach - w Łodzi i w Warszawie - odbędzie się:

III Międzynarodowy Festiwal Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych MEDIATRAVEL.
 
Na festiwalu zaprezentowany zostanie polski i światowy dorobek w dziedzinie filmu, fotografii, audycji radiowych, internetu, muzyki i prasy o tematyce podróżniczej, społecznej i etnicznej.

Festiwal MEDIATRAVEL kierowany jest do wszystkich, których pasją jest odkrywanie świata w sposób twórczy, a więc poprzez film, fotografię, radio, internet, prasę, muzykę i czynią to w sposób profesjonalny.  

Festiwal kierowany jest także do osób aktywnych, uczestniczących w wyprawach, biorących udział w wydarzeniach extremalnych zarówno na polu sportowym, jak i rekreacyjnym.

Oto wstępny program festiwalu:

Główny konkurs o nagrodę WORLD MEDIATRAVEL w kategoriach: Film, Fotografia, Radio, Internet, Prasa, Muzyka (Music for Active Men- konkurs przeprowadzony będzie w Warszawie w czasie targów Lato 2005, AWF).

Rendez-vous z Afryką - organizatorom przyświeca cel przybliżenia Afryki Europejczykom, szczególnie młodym ludziom, dla których czarny kolor skóry znaczy inny, często gorszy, niższy kulturowo czy cywilizacyjnie. Organizatorzy pragną obalić ten mit. W programie przewiduje się występy Afrykańczyków: muzyków, poetów, bardów i podróżników z Afryki.
 
Survival - Sztuka Przetrwania: to zestaw imprez związanych z radzeniem sobie podczas wypraw, podróży i po prostu – w życiu. W programie przygotowanym przez Krzysztofa J. Kwiatkowskiego „Kriska” – cykl spotkań ze znanymi survivalowcami. Jako pierwsze w owym cyklu odbędzie się zgromadzenie wyznawców survivalu przy wspólnym ognisku z Mistrzem-legendą – Jackiem Pałkiewiczem, twórcą pierwszej w Europie szkoły przetrwania, autora wielu książek dotyczących sztuki przetrwania oraz podróżniczych.

Off-Road o Puchar CANONA - impreza dla załóg samochodów terenowych z cyklu sporty ekstremalne. Imprezie patronuje firma CANON.

Dni Ziemi - W Polsce obchodzimy ten dzień od 1990 r. zawsze 22.kwietnia. Organizowany jest po to, aby wspomóc międzynarodową działalność na rzecz środowiska. Jego niezwykłą rangę podnoszą konkretne działania integrujące lokalne społeczeństwo w walce o czyste i zdrowe.

Warsztaty dziennikarskie, filmowe i fotograficzne - prowadzą je znani  twórcy i profesorowie wyższych uczelni.
 
Prezentacje, wystawy, koncerty.

Organizatorzy MEDIATRAVEL po raz pierwszy w historii festiwalu ufundowali dwie honorowe nagrody, które będą wręczane co roku:

Nagroda im. Krzysztofa Kolumba - za ocalenie i zachowanie na nośnikach audiowizualnych obrazów i dźwięków świata, który już dziś nie istnieje. Za ciekawość odkrywcy i wytrwałość w poszukiwaniu tematów oraz docieraniu do najdalszych zakątków naszej planety. Oraz za wzór, jaki swoim życiem i twórczością stworzył dla następnych pokoleń twórców i podróżników.

Nagroda im. Wangari Maathai - za pracę na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego i ochronę środowiska naturalnego człowieka.

Festiwal Odkrywców i Podróżników MEDIATRAVEL
ul. Wólczańska 139, 90-525 Łódź
arkadia@arkadia.pl
tel. 042 6122508 lub 042 636 90 36
fax 042 6122516 lub 042 636 90 36

Organizatorzy festiwalu:
Centrum Multimedialne ARKADIA
Stowarzyszenie Pro Cinema
Agencja Żeglarska SKIPPER
 
Patronat medialny nad festiwalem objął: Onet.pl, a także: Discovery Channel, Extreme Sport Channel, TVP3, Polskie Radio Program I, TOYA, Tv Fly, Procinema.pl, Rzeczpospolita, Angora, Pozytyw, Fotografia Cyfrowa, Muzyk, Poznaj Świat, Survival, Obywatel, Videomix.

10-04-2005

(kb)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com