facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-18
 

Matterhorn - alpejski symbol

24 września 2012 r. Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na prelekcję Bogdana Krzysztyniaka "Matterhorn - Alpejski Symbol". Będzie to pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

W lipcu 2011 r. Bogdan Krzysztyniak wraz z dwójką przyjaciół zdobył wymarzony, a zarazem trudny alpejski szczyt Matterhorn (4478 m n.p.m.), położony na granicy Szwajcarii i Włoch w Alpach Pennińskich. Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych gór świata - symbol Szwajcarii i całych Alp, jest jednocześnie jedną z najbardziej niebezpiecznych gór Europy. Skalno-lodowa piramida pochłonęła już ponad 500 ludzkich istnień. Uczestnicy wyprawy weszli na szczyt drogą pierwszych zdobywców zwaną Granią Hörnli. Mimo iż jest to najłatwiejsza droga na szczyt, to trudności w skali wspinaczkowej mają wycenę III i IV, czyli trudno i bardzo trudno. Akcja górska z podejściem do schroniska wspinaczką na Matterhorn i z zejściem zajęła im 4 dni. Największymi zagrożeniami na tej górze są: duża ekspozycja terenu, narażenie na uderzenie spadającymi kamieniami oraz zmienność pogody.

Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Bogdan Krzysztyniak – krośnianin, miłośnik gór. Od wielu lat wędruje po nich, a od czterech uprawia także wspinaczkę, szczególnie w Tatrach Polskich i Słowackich. Posiada Kartę Taternika, jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Krakowie.

 Matterhorn - Alpejski Symbol
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com