facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mateusz Mazur na swoim pierwszym VI.7

Miło nam donieść, że w dniu wczorajszym, kolejny zawodnik dołączył do ekskluzywnego klubu pogromców VI.7.

Mateusz Mazur na końcówce Fumar Perjudica VI.7 (fot. Ernest Romański)W podkrakowskiej świątyni siłowego wspinania, Jaskini Mamutowej, przy łańcuchu Fumar Perjudica VI.7 zameldował się Mateusz Mazur. W zasadzie zameldował się już parę dni wcześniej ale…:

 

„Niestety brakło chłodnej głowy i nie wpiąłem się do łańcucha. Te dni po poniedziałkowej feralnej (a jednocześnie najlepszej) próbie były najtrudniejszym okresem pracy nad drogą. Utrzymanie przeprogramowującego się umysłu w stanie koncentracji i zachowanie motywacji w tej sytuacji było wartościowym wyzwaniem.”

 

Wczoraj nareszcie wszystko zagrało jak trzeba:-) Droga stanowi połączenie startu Mechaniki… i końcówki najbardziej klasycznej sześć szóstki w grocie - Czekając na Godoffa:

 

„Fumar Perjudica jako cel na życiówkę jest doskonałym wyborem. Droga jest zróżnicowana i choć składa się z dwóch bulderowych etapów, to z czasem na pierwszy plan wybija się jej, w gruncie rzeczy, wytrzymałościowy charakter. Jednak zanim start do Mechaniki… zacznie oznaczać „byle szybciej do Godoffa”, a sam Godoff będzie elementem rozgrzewki, musi minąć trochę „roboczogodzin” w Mamutowej.”

 

Wcześniej Matek miał na swoim koncie cztery drogi o trudnościach VI.6. Wszystkie w Mamutowej:-)

 

Wielki gratulacje i czekamy na więcej!


źródło: mysticlimb.pl

Bartek Pasiowiec
 
Jacek Trzemżalski
 
2019-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Skały Jagiellońskie – inauguracja rejonu

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2019-05-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krótkie podsumowanie kursu ekiperskiego PZA

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com