facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-04-03
 

Marka Suunto partnerem Polskiego Związku Alpinizmu

Miło nam poinformować, że Polski Związek Alpinizmu oraz marka Suunto rozpoczynają współpracę. Współpraca jest naturalną konsekwencją działania marki Suunto z Polskim Himalaizmem Zimowym 2016-2020 im Artura Hajzera i projektem "K2 dla Polaków" w roku ubiegłym, kiedy to fiński producent również wspierał naszych himalaistów sprzętowo.

Fot. Rafał Fronia

 

W ramach współpracy na linii PZA – Suunto członkowie PZA otrzymają między innymi zegarki Suunto, które będą ich wspomagać podczas kolejnych wypraw. A trzeba nadmienić, że lista wypraw na które wybierają się nasi lodowi wojownicy jest imponujaca. Głównym celem jest oczywiście kolejna zimowa wyprawa na K2, która ropocznie się pod koniec roku. Ale Suunto będzie towarzyszyło naszym himalaistom również podczas wprawy letniej na K2. Celem głównym tej wyprawy ma być osiągnięcie w stylu sportowym głównego wierzchołka K2, bez użycia tlenu, z wykorzystaniem 4 obozów pośrednich. Nie przewiduje się korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych. Wyprawa ma również na celu poszerzenie potencjalnej Kadry na zimową ekspedycję K2 2019/2020 poprzez umożliwienie wcześniej wyselekcjonowanym uczestnikom zapoznania się z topografią góry oraz sprawdzenie reakcji organizmu powyżej 7/8 tysięcy metrów.

 

Fot. Rafał Fronia

 

Zegarki Suunto zostały przetestowane do granic wytrzymałości w najtrudniejszych warunkach. To właśnie Suunto towarzyszyło Kilianowi Jornetowi – najwybitniejszemu biegaczowi górskiemu w dwukrotnym zdobyciu Mount Everestu w 2017 roku. Technologia FusedTrack dzięki której zapewniona jest dokładność śledzenia i określania dystansu, niezwykła wydajność czasu pracy czy technologia baterii z inteligentnymi powiadomieniami o ładowaniu to cechy, które z pewnością przydadzą się naszym himalaistom. Ambasadorem marki Suunto jest również Andrzej Bargiel, a zegarek towarzyszył mu podczas ubiegłorocznego zjazdu z K2.

 


 

O Polskim Związku Alpinizmu:

 

PZA powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d’Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

 

PZA koordynuje działalność sportową i szkoleniową, organizuje wyprawy narodowe, nadaje uprawnienia instruktorskie, zajmuje się ochroną przyrody oraz profilaktyką wypadkową. Na terenie Tatr PZA prowadzi Centralny Ośrodek Szkoleniowy na Hali Gąsienicowej oraz 2 obozowiska taternickie. Organem informacyjnym PZA jest kwartalnik „Taternik”.

 

O Suunto:

 

Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy Tuomas Vohlonen, fiński inżynier uprawiający biegi na orientację, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Od tej pory firma Suunto pozostaje wiodącym projektantem i innowatorem w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i instrumentów sportowych używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Od najwyższych gór po najgłębsze oceany – firma Suunto wyposaża poszukiwaczy przygód fizycznie i mentalnie, przygotowując ich do podbijania nowych terytoriów.

 

Siedziba główna firmy Suunto oraz jej główny zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii. Firma Suunto zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma należy do spółki Amer Sports Corporation, będącej również właścicielem marek Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor i Mavic.

 

Źródło: materiał sponsora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-26
BIZNES
 

Miłość do gór, w Zillertal

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-22
BIZNES
 

Omni-Heat od Columbia Sporstwear na Srebrnym Globie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com