facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Marcin Wszołek odhacza Pati Noso 8c/+

Marcin Wszołek postanowił nieco przedłużyć swój pobyt w Siuranie i okolicach i, sądząc po przejściach, jakie do tej pory udało mu się zgromadzić, żałować raczej nie będzie. W ubiegły wtorek krakowianinowi udało wpiąć się do łańcucha Pati Noso 8c/+, czyli prawdziwej perełki rejonu.

Długą, 35-metrową linię biegnąca w lewej części imponującej ściany sektora El Pati zapisało na swoje konto już wiele sław współczesnej sceny wspinaczkowej. Z końcem lutego lista pogromców drogi wzbogaciła się o kolejnego, czwartego już Polaka, Kamila Ferenca (SALEWA, Rock Pillars, MotionLab), a kilka dni temu wpisał się na nią również Marcin Wszołek (SALEWA, Wild Country, Fumar).

 

 

Marcisz Wszołek na Pati Noso (fot. arch. Marcin Wszołek)

 

Zrobiona w ósmej próbie, nie licząc zeszłorocznych wstawek w linię 2x30, która od połowy biegnie wspólnie z Pati Noso. Jak tylko udało mi się przejść bańkę w połowie drogi, poszedłem do końca. Uważam drogę za łatwą w swoim stopniu. Wspinanie po niej zawsze dostarczało dużo pozytywnych doznań, więc z jednej strony czuję ulgę, że przejście jest już za mną, a z drugiej – teraz trzeba szukać kolejnej, tak przyjemnej do wspinania linii. Na szczęście tych w Siuranie przecież nie brakuje! :-)” – mówi Marcin i dodaje: „Wyjazd, choć nie obfituje w niesamowite przejścia, daje mi dużo satysfakcji i poczucie rozwoju sportowego.”Marcisz Wszołek na Pati Noso (fot. arch. Marcin Wszołek)


Wcześniej, Marcinowi udało się pokonać również klasyk Bad Boy 8b RP oraz zanotować świetną serię przejść w najczystszym stylu: Toni Kaneloni 8a+, Minimal Techno 8a i Cerco Iberico 8a. Natomiast w ciągu ostatnich niesprzyjających pogodowo dni serwujących wspinaczom niskie temperatury i silny wiatr, zawodnik KS Korona Kraków dorzucił do wykazu El ploramiques 8a i Chikori 8a OS oraz wymagającą El dominio del gusano 8b w drugiej próbie.

Wyjazd Marcina powoli dobiega końca i już w następny weekend będzie on układać drogi na Otwarte Mistrzostwa Wrocławia, a krótko potem przygotowywać zgrupowanie Kadry Narodowej w prowadzeniu na ścianie KS Korona Kraków.

 

Monika Młodecka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com