facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Maraton wspinaczkowy „Big Wall w Sokołach” - szczegółowe informacje

IV edycja maratonu wspinaczkowego już w najbliższą sobotę! Jak co roku spotykamy się w skałkach Gór Sokolich w pobliżu Jeleniej Góry. Impreza organizowana jest tradycyjnie przez Wrocławski Klub Wysokogórski, Szkołę Wspinaczki GRANIT i Ośrodek Szkoleniowy "Tabor pod Krzywą".

Baza maratonu znajdować się będzie na Taborze pod Krzywą (w pobliżu wsi Karpniki). Zapisywać się można już w piątek wieczorem u Asi Wajdy (w recepcji) i w sobotę od 8:30 do 9:30. O 9:40 rozdamy karty startowe, omówimy regulamin, po czym zespoły będą mogły ruszyć w skały, aby zmierzyć się z osobiście zaprojektowaną ścianą!

W ciągu 7 godzin (10.00-17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość i trudności kolejnych przebytych wyciągów. Do 18:00 zbierane będą karty z pokonanymi drogami. Zawody rozgrywane będą w formule towarzyskiej - bez sędziów. Po zakończeniu zmagań planowany jest posiłek, a wieczorem na odbędzie się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz szeroko pojęta integracja.

Dobra zabawa gwarantowana, na najlepszych (i nie tylko!) czekają cenne nagrody. Zapraszamy!

Reguły rywalizacji

1. Udział w imprezie jest otwarty dla osób pełnoletnich, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe, przy czym zespół musi liczyć co najmniej dwie osoby.

2. Uczestnicy w trakcie trwania maratonu (od 10:00 do 17:00) mogą pokonywać zarówno drogi ubezpieczone, jak i drogi o asekuracji naturalnej. Wypełnione karty startowe zespół ma obowiązek przekazać organizatorom na Taborze najpóźniej do godziny 18:00.

3. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie z zakładaniem asekuracji na prowadzeniu (minimalny styl - PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie - na drugiego bądź na wędkę, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl - AF).

4. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.

5. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej bez sędziów, jednak w stwierdzonych przypadkach (np. wspinanie nie zgodne ze sztuką bezpiecznej asekuracji) organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nałożenia kar punktowych lub dyskwalifikacji.

6. Zawody obywają się na istniejących drogach wspinaczkowych Sokolików (obszar wzgórza Sokolik i Krzyżnej Góry).

7. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

8. Mimo, że uczestnicy biorą udział w imprezie wyłącznie na własną odpowiedzialność, niedozwolone jest pokonywanie dróg bez liny lub z pominięciem zasad bezpiecznej asekuracji. Stwierdzone odstępstwa od tej reguły będą skutkować automatyczną dyskwalifikacją. Wspinaczka bez asekuracji jest niedozwolona.

 

Zasady punktacji

1. 1 metr drogi = 1 punkt

2. Przyznawane są dodatkowe punkty ze względu na trudność dróg oraz rodzaj zastosowanej asekuracji:

ubezpieczone

własna asekuracja wwławwłasna

bonus

III

II

0

IV

III

0

V

IV

0

VI

V

10

VI.1

VI

20

VI.2

VI.1

30

VI.3

VI.2

40

VI.4

VI.3

50

VI.5

VI.4

60

 

3. Oszacowanie długości pokonanych dróg i ostateczna ilość punktów za każdą drogę należeć będzie do organizatorów zawodów

4. W razie ewentualnych sytuacji spornych ostateczny głos będzie należał do organizatorów zawodów

 

Kategorie

W zasadniczej Kategorii "Open" będą mogli brać udział wszyscy chętni (osoby pełnoletnie), ponadto przewidujemy wyróżnienia dla:

- najlepszego zespołu kobiecego

- najlepszego zespołu w kategorii "masters" (każdy z członków zespołu ma ukończone 40 lat)

- najlepszego zespołu w kategorii „trad” (liczą się wyłącznie drogi pokonane na własnej asekuracji)

- najlepszego zespołu z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

 

Wpisowe

Opłata wpisowa wynosi 30 zł, obejmuje ona nocleg na Taborze oraz ciepły posiłek po ukończeniu wspinaczki. Jak co roku pozostałą kwotę przekażemy na rzecz Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych "Nasze Skały".

Ilość miejsc noclegowych w domkach jest ograniczona (ok. 20 osób), zatem warto przygotować się na nocleg w namiocie (są wygodne podesty). W razie potrzeby można również wypożyczyć namiot z Taboru. Na miejscu dostępny ciepły prysznic, kuchenki gazowe, woda ze źródła, prądu brak :) Ponadto w pobliżu jest oczywiście kilka innych opcji noclegowych, także o wyższym standardzie.

Dojazd samochodem do Taboru pod Krzywą możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną (uwaga na dziury!). Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP), lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 20 -minutowy, w drugim 50 - minutowy spacer na Tabor.

Z uwagi na konieczność zamówienia posiłków bardzo prosimy o wcześniejsze zasygnalizowanie swojego przyjazdu - mailowo na adres: mkajca@o2.pl

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki GRANIT)
 

UWAGA! Podczas imprezy będziecie mogli zakupić przewodnik Michała Kajcy "Rudawy Janowickie"  - oczywiście w specjalnej, bardzo atrakcyjnej cenie!

 

 

Organizatorzy

  

Ośrodek Wspinaczkowy „Tabor pod Krzywą”

Sponsorzy

 
 
 
 

Patroni medialni  

 

Partnerzy

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Jurajskie Top 10

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-03
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Black Diamond przedstawia – Doubloons

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com