facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-06-16
 

Maltański bieg - trzeci z cyklu Salomon Trail Running

Poznań w ostatni weekend nie rozpieścił biegaczy - maltańskie ścieżki były pełne błota i mokrego piachu, a rzęsisty deszcz tuż przed startem wychłodził tych, którzy na prawie 8 kilometrowy bieg przyszli bez kurtek.
Zresztą podobieństw z edycją kwietniową cyklu, rozegraną w tym samym parku, było więcej. Na prośbę zawodników, organizatorzy utrzymali identyczną trasę pozwalając im na porównanie czasów z tymi, które osiągnęli dwa miesiące wcześniej. Także następne biegi (we wrześniu i grudniu) prowadzić będą tymi ścieżkami.

Mimo długiego weekendu na starcie pojawiła się faworytka wśród pań, najszybsza poprzednim razem – Agnieszka Golak. Tym razem także okazała się bezkonkurencyjna i z czasem 30:59 wygrała rywalizację w swojej kategorii, a wśród mężczyzn była siódma! Pani Agnieszka odbierając bon na sprzęt Salomona mogła mieć deja vu – po jej prawej stronie znów stała Barbara Sobczyk, zdobywczyni drugiego miejsca. Interesująca będzie konfrontacja tych pań po raz trzeci – może tym razem inna biegaczka zdetronizuje królowe...

Dokładny dystans wynosił 7,8 km, a budowniczemu trasy, Remikowi Nowakowi, udało się w miejskim parku uzyskać łączne przewyższenie stu metrów. Takie proporcje nie pozwoliły na zakwalifikowanie go jako biegu górskiego, ale już jako wymagającą trasę trailową – tak. A jak na trail przystało były korzenie, zwalone drzewa, leśna ściółka i dużo ziemi. Najszybciej z naturalnymi przeciwnościami poradził sobie najszybszy w Biegu Magurki (druga edycja cyklu) Marcin Świerc z czasem 26:40. W odstępie 53 sekund linię mety przebiegł Bogdan Fabiański, a pół minuty później pojawił się Piotr Karasiewicz.

Czwarta edycja cyklu odbędzie się już za dwa tygodnie i będzie to wymagający Bieg Górski Żar na dystansie 6,5 km z potężnym przewyższeniem 750 metrów. Na tę trasę zapraszamy doświadczonych biegaczy oraz wszystkich amatorów, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił poza asfaltami, a czują się dobrze na długich podbiegach.

Szczegóły dotyczące tej i następnych odsłon cyklu oraz bieżący ranking i galerie zdjęć już na www.trailrunning.pl

Żródło: Salomon Trail Running
 Maltański bieg - trzeci z cyklu Salomon Trail Running
 Maltański bieg - trzeci z cyklu Salomon Trail Running
 Maltański bieg- trzeci z cyklu Salomon Trail Running
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com