facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Magda Łączak wygrywa Zugspitz Ultratrail!

W miniony weekend, już po raz 9. odbył się największy festiwal biegów górskich u naszych zachodnich sąsiadów - Zugspitz Ultratrail. Na trasach w okolicach najwyższego szczytu Niemiec – Zugspitze, liczącego sobie 2962 m n.p.m. wzięło udział 2500 biegaczy, w tym prawie 40 zawodników z Polski. Najlepszy wynik uzyskała zawodniczka Salomon Suunto Team, Magdalena Łączak, która bezapelacyjnie zwyciężyła w biegu głównym na najdłuższym dystansie.

Magdalena Łączak na mecie Zugspitz Ultratrail 2019. Fot. Patrycja Łączak / materiały organizatora

 

Magda Łączak kolejny raz zwyciężyła w dużej międzynarodowej imprezie. W ubiegłym roku, mielczanka ukończyła rywalizację na trasach Zugspitze na najniższym stopniu podium, tym razem nie dała rywalkom szans. Warto nadmienić, że zawodniczka Salomona wystartowała w tej imprezie właściwie nieco przypadkowo. Na start Magda i Paweł Dybek (również zawodnik Salomona, a prywatnie partner Magdy) zdecydowali się dopiero w środę. To był nieplanowany start, dlatego Magda i Paweł czekali na decyzje organizatora, potwierdzającą dopuszczenie ich do biegu. Ostatecznie mielczanie pojawili się w Niemczech w nocy ze środy na czwartek.

 

Niestety prognozy pogody nie były optymistyczne. Sporo śniegu na trasie, a także możliwość sobotnich burz i silnych opadów deszczu, spowodowały korekty trasy. Na początku mówiło się o niewielkiej, kilku kilometrowej korekcie. Ostatecznie na kilkanaście godzin przed startem, organizatorzy poinformowali, że pełen dystans 102 km, zostanie skrócony do zaledwie 63 km.

 

Magda udziela wywiadu na krótko po zakończeniu biegu. Fot. Patrycja Łączak / materiały organizatora

 

Na szczęscie nie miało to większego wpływu na samopoczucie Magdy i przebieg rywalizacji. Magda od początku narzuciła mocne tempo i prowadziła niemal od startu. W miarę pokonywania dystansu powiększała dystans nad goniacymi ją Niemkami Simone Schwarz i Juliane Totzke.

 

Mielczanka pojawiała się na mecie z czasem 7:29:29 i o ponad 15 minut pokonała Simone Schwarz. 20 minut po Magdzie dobiegła Juliane Tozke.

 

Kobiece podium tegorocznego Zugspitz Ultratrail. Fot. Patrcycja Łączak / materiały organizatora

 

W męskiej rywalizacji, trzecie miejsce w biegu głównym zajął Marcin Świerc, który świetnym finiszem zdołał wywalczyć podium. Wygrał Niemiec Florian Reichert (6:04:59). Drugi był Hiszpan Tofol Castaner Bernat (6:10:54). Czwarty Dylan Bowman stracił do Marcina Świerca ponad półtorej minuty (6:14:40). Na piętnastym miejscu zmagania ukończył Paweł Dybek (7:31:31).

 

Pełne wyniki poniżej:

 

https://www.planb-registration.de/zugspitzultratrail2019/ergebnisse?fbclid=IwAR0Hvu4mfeZHf6BL4CKz54RcmHLujiNzqfVQllDbBhuC-jRBFToJSNLs23o#3_D98A64

 

Tekst: Przemysław Ząbecki

Zdjęcia: Patrycja Łączak, materiały organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com