facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-05-07
 

Locatelo.com - inwestycja w bezpieczną turystykę

Branża turystyczna rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. Dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom zarówno podróże, jak i wycieczki górskie stają się coraz bardziej komfortowe, a także bezpieczne.
Nawigacja satelitarna GPS, telefonia komórkowa GSM, mobilny internet stały się nieodłącznym elementem towarzyszącym turystom podczas wypraw. To sprawiło, że specjaliści współpracujący od wielu lat ze światowym liderem nawigacji satelitarnej połączyli te trzy dostępne technologie w celu stworzenia pierwszego w Polsce rozwiązania dedykowanego bezpieczeństwu.

Locatelo.com to lokalizacyjny serwis społecznościowy umożliwiający ustalanie pozycji geograficznej jego użytkowników na mapie w celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz udostępnienia jej wybranym użytkownikom serwisu. 

„Sukces firmy Excel Systemy Nawigacyjne Sp. Jawna, wyłącznego dystrybutora marki Garmin w Polsce, upewnił mnie, że technologia GPS ma przed sobą wielką przyszłość. Stąd też pomysł na stworzenie serwisu lokalizacyjnego opartego o wykorzystanie Internetu, GPS oraz GSM. Również wieloletnia współpraca ze służbami ratowniczymi i świadomość zagrożeń z jakimi stykają się m.in. turyści podczas górskich podróży zainspirowała nas do udostępnienia platformy, która pozwoli na podwyższenie bezpieczeństwa osób z niej korzystających” – mówi Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Locatelo.com sp. z o.o.

Locatelo.com to rozwiązanie, które korzysta z lokalizatorów GPS lub telefonów GSM wyposażonych w moduł GPS, aby z dokładnością do kilku metrów pokazać lokalizację danej osoby. Kompatybilne urządzenia wysyłają pozycję użytkownika do serwerów Locatelo.com, a następnie jest ona umieszczana w serwisie internetowym.

Serwis Locatelo.com otwiera przed swoimi użytkownikami wiele możliwości - nie tylko dostarcza informacji na temat lokalizacji użytkownika, ale również pozwala się dzielić z najbliższymi informacjami o aktualnym miejscu przebywania, a w razie niebezpieczeństwa pozwala na błyskawiczne wezwanie pomocy, a także zlokalizowanie osoby z dokładnością od 1 do 3 metrów.

Dzięki funkcji SOS, w chwili zagrożenia turysta ma możliwość wysłania informacji alarmowej z zapisem jego ostatniej pozycji. Dzięki temu służby ratownicze mogą szybko i skutecznie zlokalizować użytkownika, a następnie sprawnie udzielić mu pomocy. 

Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi, osobami starszymi lub schorowanymi, jak również nad osobami pozostającymi w podróży lub znajdującymi się w odległych miejscach.

Dodatkowo dzięki funkcji tworzenia grup z rozwiązania mogą korzystać również użytkownicy spędzających wspólnie czas podczas różnych aktywności. Dzięki Locatelo.com turystyka piesza, żeglarstwo, wspinaczka górska, jazda na rowerze oraz wiele innych aktywności stają się bezpieczniejsze.

Aby korzystać w pełni z funkcjonalności serwisu Locatelo.com wystarczy wykonać cztery proste kroki:

   1. Zarejestrować się. Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna.
   2. Zalogować się.
   3. Dostosować konto do własnych potrzeb.
   4. Lokalizować swoich bliskich za pomocą lokalizatora lub telefonu komórkowego.

Lokalizator został stworzony specjalnie na potrzeby serwisu Locatelo.com. Jest to urządzenie, które łączący w sobie cechy telefonu komórkowego i odbiornika GPS. Jego podstawową zaletą jest intuicyjna i niezwykle prosta obsługa. Urządzenie to działa bezpośrednio po jego uruchomieniu, dlatego też nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji.

Serwis Locatelo.com jest rewolucyjnym rozwiązaniem dla każdego. Daje nowy wymiar aktywnego spędzania czasu. Teraz z Locatelo.com każda osoba wybierająca się w podróż, lub też na górska wyprawę może mieć dużo większe poczucie bezpieczeństwa.

Więcej informacji na: www.locatelo.com
 locatelo
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com